אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מפברואר: תיירים מחוסנים לא יידרשו לבדיקות קורונה בכניסה לבריטניה צילום: גטי

מפברואר: תיירים מחוסנים לא יידרשו לבדיקות קורונה בכניסה לבריטניה

בריטניה ממשיכה בהקלות הגבלות הקורונה במדינה, ומפברואר מחוסנים הנוחתים באנגליה ובסקוטלנד לא יידרשו לבצע בדיקת קורונה. מבקרים לא מחוסנים לא יידרשו לבצע בדיקה ביום השמיני לביקור או להיכנס לבידוד

25.01.2022, 13:08 | חדשות חוץ

בבריטניה ממשיכים להסיר את הגבלות הקורונה, והחל מ-11 בפברואר מבקרים ותושבים מחוסנים הנוחתים באנגליה ובסקוטלנד לא יידרשו יותר לבצע בדיקת קורונה לאחר הנחיתה. הקלות יחולו גם על מבקרים לא מחוסנים: הם לא יידרשו לבצע בדיקה ביום השמיני לביקור או להיכנס לבידוד. אך הם עדיין נדרשים לבצע בדיקה יום לאחר הנחיתה ולפני העזיבה. בשלב זה עוד לא ברור אם ההקלות יחולו גם בוויילס ובצפון אירלנד.

קראו עוד בכלכליסט:


שר התחבורה הבריטי גרנט שאפס אמר בהצהרה בפרלמנט כי המהלך יחסוך למשפחות כ-100 פאונד בכל טיסה לחו"ל, ויעניק דחיפה לתעשיית התיירות. "היום אני יכול לאשר ששוק התיירות הבינלאומי ישוחרר כחלק מהמאמצים שלנו לוודא ש-2022 תהיה השנה שבה ההגבלות על טיסות, סגרים ומגבלות אחרות על החיים של אנשים יהפכו לנחלת העבר", הדגיש. 

"נוסעים מחוסנים לגמרי הנוחתים בבריטניה לא יצטרכו לבצע בדיקה לאחר ההגעה. פירוש הדבר הוא שלאחר חודשים של בדיקות לפני ההמראה, בדיקות אחרי הנחיתה, בידוד והוצאות נוספות, אנשים מחוסנים יצטרכו רק לאשר את סטטוסם בטופס מיוחד, ולא לעשות דברים אלה כשהם מגיעים לבריטניה". 

שר התחבורה הסקוטי מייקל מתסון בירך על החדשות "המבורכות" עבור סקטורי התיירות והתעופה. 

"זה דבר אחד פחות לדאוג לגביו", הגיב ל-BBC דן מסורי, שתכנן נסיעת סקי מאיטליה עם בנו. "זה מוריד קצת מההוצאות והלחץ, כך שבסך הכל נוכל להתרכז בחופשה ולא לדאוג מהבירוקרטיה". 

תיירות בנמל התעופה בבריטניה, צילום: גטי תיירות בנמל התעופה בבריטניה | צילום: גטי תיירות בנמל התעופה בבריטניה, צילום: גטי

החדשות התקבלו בשמחה גם מצד חברות תעופה ותיירות, שנפגעו קשה מפרוץ המגפה. "הסרת הבדיקות לנוסעים מחוסנים היא הצעד האחרון בקידום התעופה ויאפשר לנוסעים להתחבר מחדש לאהובים ולעמיתים", נמסר מווירג'ין אטלנטיק. "זה ישיב את ביטחון הצרכנים, והביקוש יזכה לדחיפה בתקופה קריטית להזמנות עבור תעשיית התעופה". 

בדומה, מנכ"ל איזיג'ט יוהאן לונדגרן אמר כי החברה "מצפה לעונת קיץ חזקה", והוסיף כי הגבלות התנועה לא הצליחו לבלום את התפשטות האומיקרון בבריטניה, לכן "חשוב לוודא שלא יהיו תגובות של פחד לווריאנטים עתידיים". 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות