אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
באפט מגדיל אחזקות בתאגידי הענק ביפן, ושוקל השקעות נוספות וורן באפט | צילום: רויטרס

באפט מגדיל אחזקות בתאגידי הענק ביפן, ושוקל השקעות נוספות

ברקשייר האת'וויי, שבשליטת באפט, הגדילה ל-7.4% את אחזקותיה בחמישה תאגידי ענק יפניים העוסקים במגוון תחומים, מאנרגיה ועד טקסטיל; לדבריו, "אנו מאוד גאים בהשקעות האלה"

11.04.2023, 20:17 | חדשות חוץ

וורן באפט הגדיל את אחזקותיו בחמשת תאגידי הסחר הגדולים ביפן: ברקשייר האת'וויי, חברת האחזקות שבשליטתו, הגדילה ל-7.4% את אחזקותיה במיצובישי קורפ (עד כה החזיקה ב-6.6%), מיטסוי (6.6%), איטוצ'ו (6.2%), מארובני (6.8%) וסומיטומו (6.6%). בעקבות ההודעה זינקו המניות, הנסחרות בטוקיו, בשיעורים של עד 4.6%.

התאגידים - הידועים בשם "סוגו שושה" - מייבאים ומספקים מוצרים ושירותים בתחומי האנרגיה, המתכות, המזון, הספנות, הטקסטיל ועוד.

בריאיון לסוכנות הידיעות היפנית ניקיי אמר באפט כי הוא שוקל השקעות נוספות בחמשת התאגידים היפניים האמורים, וכי הוא "מאוד גאה" בהשקעות הנוכחיות שלו בהם, ששוויין נאמד ב-11 מיליארד דולר.

המשקיע המיליארדר הוסיף כי הוא מתכנן להיפגש עם נציגי החברות מאוחר יותר השבוע, "כדי לדון על עסקיהן ולהדגיש את התמיכה בהן".

בנובמבר 2022 הגדילה ברקשייר את אחזקותיה בחמשת התאגידים בלפחות 1%, ליותר מ-6% בכל אחד מהם; זאת לאחר הרכישה הראשונית באוגוסט 2020, בשווי של 6 מיליארד דולר.

ניקיי דיווחה בנפרד כי ברקשייר מתכננת לבצע הנפקה נוספת של אג"ח הנקובות בין. המהלך מאותת כי החברה מתכננת להגדיל את השקעותיה ביפן.


תגיות