אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האיום התממש: סקודה עוצרת את רוב הייצור בצ'כיה - בגלל המחסור בשבבים סקודה

האיום התממש: סקודה עוצרת את רוב הייצור בצ'כיה - בגלל המחסור בשבבים

יצרנית הרכב הצ'כית הודיעה כי ההשבתה תימשך שבועיים, בגלל עשרת אלפים מכוניות שנתקעו בפס הייצור. ייתכן מאוד כי לא תהיה זו עצירת הייצור האחרונה של החברה

18.10.2021, 12:43 | תומר הדר

סקודה הצ'כית מודיעה על עצירת רוב הייצור במפעלי החברה במדינה. יש להדגיש כי סקודה מייצרת מכוניות במספר מפעלים אסטרטגיים בעולם אשר שייכים ברובם לקונצרן פולקסווגן, אך המפעל העיקרי והחשוב מכל של סקודה נמצא במלאדה בולסלאב שבצ'כיה. 

לפי סקודה, השבתת המפעל אשר נובעת ממחסור בשבבים תימשך שבועיים. 

קראו עוד בכלכליסט:

סקודה עצמה התריעה לפני עשרה ימים כי היא נערכת להפסקת הייצור "ככל הנראה עד סוף השנה" - וייתכן בהחלט כי היצרנית הצ'כית תכריז על עצירת יצור נוספת. 

הסיבה לעצירה של רוב קווי הייצור במפעל סקודה היא כעשרת אלפים מכוניות בלתי גמורות שהיצרנית חייבת להשלים כדי לשלוח ללקוחות ברחבי העולם. 


רכבי סקודה אניאק, משטרה ואמבולנס, סקודה רכבי סקודה אניאק, משטרה ואמבולנס | סקודה רכבי סקודה אניאק, משטרה ואמבולנס, סקודה


סקודה עצמה יצרה את המכוניות ברמת "הברזל" אך לא ברמת האלקטרוניקה, כלומר מדובר במכוניות שהושלמו על ידי היצרנית אבל חסרים בהן רכיבים אלקטרוניים חשובים אשר דורשים שבבים. 

סקודה נחשבת למותג מצליח בשוק הרכב הישראלי. על פי נתוני איגוד יבואני הרכב, סקודה ממוקמת במקום הרביעי בשוק הרכב הישראלי זה מספר שנים, מה שהופך אותה למותג הרכב האירופי הנמכר בישראל.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות