אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תו ירוק - מגיל 3: ההחלטות שהתקבלו בדיון הקורונה היום צילום: רויטרס

תו ירוק - מגיל 3: ההחלטות שהתקבלו בדיון הקורונה היום

בדיון שכינס בנט הוחלט שהתו הירוק המורחב יוחל על כל ענפי המשק. המדינה תממן בדיקות קורונה לילדים בני 3 עד 12, היתר ישלמו בעצמם. באירועים בבתים פרטיים, שבהם לא חל תו ירוק, הומלץ כי לא יהיו יותר מ-50 איש במקום סגור ויותר מ-100 איש במקום פתוח. התו הסגול יחזור, אך לא בחנויות קטנות

10.08.2021, 20:32 | איתמר אייכנר, ynet

בדיון שכינס הערב (ג') ראש הממשלה נפתלי בנט, ושבו נטלו חלק ראשי מערכת הבריאות ובכירי משרד האוצר, נקבע שהתו הירוק יחול על כל ענפי המשק - החל מגיל 3. המדינה תממן את בדיקות הקורונה לילדים עד גיל 12, ואילו לבני 12 ומעלה הבדיקות יהיו במימון פרטי, במקרה של ילדים ומבוגרים שלא חוסנו מבחירה. בנוסף הומלץ על החלה מחודשת של תו סגול - אדם אחד על כל 7 מטרים. התו הסגול לא יוחל על חנויות קטנות. 

קראו עוד בכלכליסט:

לפי ההמלצות, תו ירוק יוחל על רובם המוחלט של ענפי המשק, המוסדות הציבוריים והפרטיים, ובהם, בין השאר: בריכות שחייה, חדרי כושר, מוסדות אקדמיים, כל אירועי התרבות והספורט, כנסים ותערוכות, מוזיאונים, ספריות, מסעדות ובתי מלון, ועוד. 

התו הירוק יוחל החל מגיל 3, ותשלום עבור הבדיקות יתבצע על פי המתווה הבא: גילאי 0-3 יהיו פטורים מתו ירוק; גילאי 3-12: בדיקות במימון המדינה; גילאי 12 ומעלה: בדיקות במימון פרטי (רק ללא מחוסנים מבחירה).

עוד הוחלט להמליץ כי באירועים בבתים פרטיים ודומיהם, שבהם לא חל תו ירוק, תיקבע מגבלת התקהלות: במקום סגור - עד 50 אנשים; במקום פתוח - עד 100 אנשים.

בית קפה בירושלים הפועל לפי התו הירוק, צילום: שלו שלום בית קפה בירושלים הפועל לפי התו הירוק | צילום: שלו שלום בית קפה בירושלים הפועל לפי התו הירוק, צילום: שלו שלום

לפי ההודעה לאחר הדיון, בדיקות המוניות יתקיימו ברחבי הארץ במטרה לזהות חולים מאומתים ולהוציאם לבידוד, כדי לקטוע את שרשרת ההדבקה. כדי שמטרה זו תיושם, בימים הקרובים תתרחב באופן משמעותי פריסת מתחמי הבדיקות המהירות.

מועד כניסתו לתוקף של התו הירוק המורחב ייקבע מחר, בהתאם להיערכות להשלמת הקמתו של מערך הבדיקות המהירות. לפי ההודעה, נכון לרגע זה פרוסות כבר 150 עמדות לבדיקות מהירות, והכוונה היא לפחות להכפילו. קבינט הקורונה יכונס מחר כדי לדון בהמלצות ולאשרן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות