אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק לאומי: כל עובד יקבל מענק של 3 משכורות בממוצע - בהיקף כולל של 350 מיליון שקל שאול גולן

בנק לאומי: כל עובד יקבל מענק של 3 משכורות בממוצע - בהיקף כולל של 350 מיליון שקל

בחציון הראשון של השנה רשם לאומי תשואה על ההון גבוהה מ-13%; הנהלת הבנק בראשות חנן פרידמן הודיעה לעובדים על המענק שיחולק בסמוך לפרסום הדוחות השנתיים של 2021

21.10.2021, 12:37 | רועי ברגמן

עובדי בנק לאומי יקבלו מענק תשואה מותנה ביצועים בהיקף של 350 מיליון שקל בזכות התוצאות הכספיות של הבנק במחצית הראשונה של השנה, שבהן רשם תשואה על ההון גבוהה מ-13%. 

קראו עוד בכלכליסט:


המשמעות היא שכל עובד יקבל בממוצע כשלוש משכורות כמענק. בנק לאומי סיים את המחצית הראשונה של השנה עם רווח נקי של כ-3 מיליארד שקל ותשואה על ההון יוצאת דופן של 16.1%, אחרי רבעון שני חזק בו התשואה על ההון הגיעה ל-17.9%. 


חנן פרידמן על רקע בנק לאומי, צילומים: רון קדמי, שאול גולן חנן פרידמן על רקע בנק לאומי | צילומים: רון קדמי, שאול גולן חנן פרידמן על רקע בנק לאומי, צילומים: רון קדמי, שאול גולן


בשנה האחרונה פרץ סכסוך בין העובדים לבין הנהלת לאומי בראשות המנכ"ל חנן פרידמן. בתחילת אוגוסט הכריזו העובדים על סכסוך עבודה והחלו בעיצומים נגד הבנק. בין היתר הנחה הוועד את העובדים לא להשתתף בישיבות עבודה, מפגשים או כנסים של הבנק ובצעד חריג אף ביקש מהם לצאת מקבוצות וואטסאפ הקשורות לעבודה בבנק. 

הסכסוך בין העובדים להנהלה נוגע לכמה נושאים, בהם מתכונת העבודה ההיברידית, הסדרי הקביעות לעובדים, והסדרת שעות העבודה במשמרות. ועד העובדים, בראשות רון לוי, נמצא כיום זמן קצר לפני קיום בחירות חדשות בשבוע הבא, כך שהוא נחוש להציג לעובדים הישגים ולא ממהר להתפשר בדרישות. אחד מההישגים הללו שמציג כעת הוועד הוא מענק התשואה שיחולק לעובדים בסמוך לפרסום הדוחות הכספיים השנתיים של הבנק ל-2021, אף שמדובר במענק מקובל שגם ניתן בעבר על ידי הנהלות לאומי בשנים בהן הושגו רווחים יוצאי דופן.

באוגוסט האחרון דווח כי על רקע תוצאות טובות במיוחד יחלק מזרחי טפחות מענק תשואה לכ-5,000 עובדי הבנק (לא כולל חברי הנהלה וסגל א') והוא הוערך בכ-50 מיליון שקל במצטבר – בין 5,000 שקל ל-10,000 שקללפי נגזרת של השכר החודשי (50% מגובה המשכורת, ובתנאי שיעמוד בטווח שנקבע).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות