אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

עו"ד דנה הלר על חוק ההסדרים: "יש מאמץ לטפל בחסמים, אבל רק בפינוי-בינוי"

לצד פתרונות משמעותיים במיזמי פינוי-בינוי, חסמים הנוגעים לתמ"א 38 ממשיכים לתקוע פרויקטים בצנרת. עו"ד דנה הלר, שותפה בעמפלי - משרד עריכת דין מיסים: "יש לנו עוד שנה לחיות עם התוכנית במתווה הנוכחי, ואולי היה שוות לתת לה התייחסות"

23.12.2021, 14:53 | רונן ניב

בשיתוף מערכת זירת הנדלן


חוק ההסדרים שאושר לאחרונה בקול תרועה רמה, מקדיש פרק נרחב לתחום ההתחדשות העירונית. לצד תיקונים חשובים והצהרות ממשלתיות על רצון לקצר משמעותית את לוחות הזמנים, לייעל את הביורוקרטיה ולהתניע פרויקטים התקועים בצנרת, יש עדיין חסמים שטרם זכו לטיפול הולם.

על פי עו"ד דנה הלר, שותפה בעמפלי - משרד עריכת דין מיסים, המלווה ומייעצת בפרויקטים של פינוי-בינוי ותמ"א 38, היכולת להקל על הגורמים הפועלים בתחום ההתחדשות העירונית במסגרת חוק ההסדרים היא חלקית בלבד. "בהחלט מרגישים שיש מאמץ ורצון לטפל בחסמים הרלוונטיים, אבל חשוב להדגיש – רק במה שנוגע לפינוי-בינוי", היא אומרת. "הנושא של תמ"א 38 לא קיבל בכלל טיפול בחוק. יש לנו עוד שנה לחיות עם התמ"א במתווה הנוכחי ואולי היה שווה לתת לזה התייחסות". 

בראיון ב"זירת הנדל"ן", מנתחת עו"ד הלר גם את היבטי המיסוי הנוגעים להתחדשות עירונית בחוק ההסדרים, וסוקרת את העדכונים המתייחסים לאוכלוסיית הקשישים. צפו בראיון המלאשיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות