אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החברים של פוטין ממשיכים לאבד נכסים: ארה"ב פועלת להחרים 2 מטוסים של רומן אברמוביץ' רומן אברמוביץ' | צילום: רויטרס

החברים של פוטין ממשיכים לאבד נכסים: ארה"ב פועלת להחרים 2 מטוסים של רומן אברמוביץ'

ארה"ב ממשיכה להפעיל לחץ באמצעות סנקציות כלכליות על מנהיג רוסיה בשל הפלישה לאוקראינה; שופט פדרלי במדינת ניו יורק חתם על צו שמאפשר למשרד המשפטים האמריקאי לפעול להחרים שני מטוסים פרטיים שבבעלות האוליגרך הרוסי

06.06.2022, 20:23 | נועם לנדמן

ארה"ב ממשיכה ללחוץ על נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. הפלישה הרוסית לאוקראינה הובילה לסנקציות כלכליות רחבות, שכוללות החרמת רכוש פרטי של אוליגרכים המקורבים לנשיא.

והיום הגיע תורו של האוליגרך הרוסי-יהודי רומן אברמוביץ', כששופט פדרלי במדינת ניו יורק חתם על צו שמאפשר למשרד המשפטים האמריקאי להחרים שני מטוסים פרטיים שבבעלות האוליגרך הרוסי.


רומן אברמוביץ רומן אברמוביץ' | צילום: יח"צ רומן אברמוביץ


המטוסים הם בואינג דרימליינר 787-8 ומטוס גולפסטרים מדגם G650ER. שוויו של מטוס הבואינג, כך לפי רישומי ביהמ"ש הפדרלי, מוערך בסכום של 350 מיליון דולר ונמצא בכלל בדובאי.

מטוס הגולפסטרים נמצא ברוסיה, כך שלא ברור בינתיים כיצד תשים ארה"ב את ידיה על המטוסים. "אברמוביץ' מחזיק במטוסים באמצעות סדרה של חברות קש", כך עולה מתצהיר של סוכן ב-FBI עליו מתבסס משרד המשפטים האמריקאי.

בריטניה כבר הקפיאה את כל נכסיו של אברמוביץ' במהלך חודש במרץ. לפני שבועיים אף הושלמה מכירת צ׳לסי לטד בוהלי תמורת 4.25 מיליארד פאונד, בלחץ של הממשל הבריטי.

העסקה נסגרה סופית, לאחר שרומן אברמוביץ' הסכים לתנאים שהציבה הממשלה הבריטית למכירת מועדון הכדורגל. המכירה תתבצע בשני שלבים, במסגרתם 2.5 מיליארד פאונד יועברו לחשבון נאמנות ומיועדים לצדקה עבור קורבנות המלחמה באוקראינה. בוהלי והמשקיעים הנוספים התחייבו גם להשקיע 1.75 מיליארד פאונד במועדון.

כבר בתחילת מרץ פרסמה ארה"ב רשימה של 10 אוליגרכים שמקושרים לפוטין ונמצאים על הכוונת שלה, עוד בטרם הגיעה אל אברמוביץ'.


תגיות