אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפל: ווטסאפ, ת'רדס, טלגרם וסיגנל הוסרו מהאפ סטור בסין | צילום: גטי

אפל: ווטסאפ, ת'רדס, טלגרם וסיגנל הוסרו מהאפ סטור בסין

החברה הודיעה על הסרת האפליקציות בעקבות הוראה שקיבלה מהרשויות בסין ונומקה בחשש לביטחון הלאומי; ייתכן שהסיבה לצעד היא חוק לפיו על כל האפליקציות הזמינות במדינה להירשם דרך הממשלה

19.04.2024, 18:38 | חדשות חוץ

חברת אפל הודיעה היום (ו') שהסירה את אפליקציות ווטסאפ ות'רדס מהאפ סטור שלה בסין. זאת לאחר שקיבלה הוראה לעשות זאת מאת ממשלת סין, שהסבירה זאת בחשש לביטחון הלאומי. גם אפליקציות טלגרם וסיגנל הוסרו מהאפ סטור בסין, כך דיווחו חברות מחקר העוקבות אחר התחום. הסרת ארבע אפליקציות המסרים מסמלת את חוסר הנחת של הממשל הסיני מיישומים זרים שאינם בשליטתו.

עם זאת, אפליקציות אחרות של מטא כמו פייסבוק, מסנג'ר ואינסטגרם עודן זמינות, כמו גם יוטיוב ו-X.

"רשות הסייברספייס הסינית הורתה על הסרת האפליקציות האלה מהאפסטור בסין, בהתבסס על חשד לפגיעה בביטחון הלאומי הסיני", כך לשון הודעת אפל, "אנו מחויבים לעמוד בהנחיות מסוג זה במדינות בהן אנו פועלים, גם אם איננו מסכימים איתן". לא ברור עם זאת באילו חשדות מדובר.

ארבע האפליקציות שהוסרו אינן פופולאריות במיוחד בסין, בה שולטת כיום אפליקציית המסרים וויצ'אט של חברת טנסנט.

מומחי תעשייה אמרו שהאיסור החדש על האפליקציות עשוי לנבוע מחוק סיני שהתקבל באוגוסט האחרון, לפיו כל האפליקציות הזמינות במדינה צריכות להירשם דרך הממשלה או להסתכן בחסימתן. הדדליין להרשמה חל בסוף מרץ, והחוק נכנס לתוקפו בראשון באפריל. ב-2017 הסירה אפל מהאפ סטור בסין את האפליקציה של הניו יורק טיימס בשל עליית רף הצנזורה במדינה, ובשנה שעברה הסירה מספר כלי AI כיוון שסין חוקקה באותה תקופה רגולציה חדשה בתחום.


תגיות