אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מתחילת המלחמה: 13 אלף פצועים, מתוכם יותר מ-2,500 חיילים פינוי פצועים לבית החולים סורוקה בתחילת המלחמה | צילום: הרצל יוסף

מתחילת המלחמה: 13 אלף פצועים, מתוכם יותר מ-2,500 חיילים

שר הבריאות אוריאל בוסו בוועדת הבריאות: "היעד שלנו - להגיע לכך שלפחות 70% ממיטות בתי החולים יהיו ממוגנות. העלות - 5 מיליארד שקל". מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב הציג תוכנית דו-שנתית בתחום בריאות הנפש, שממתינה לתקציב של כ-2 מיליארד שקל

08.01.2024, 14:48 | שקד גרין

מערכת הבריאות טיפלה מתחילת המלחמה ביותר מ-13 אלף פצועים, מתוכם יותר מ-2,500 חיילים, כך אמר שר הבריאות אוריאל בוסו בוועדת הבריאות בכנסת, במסגרת דיון על פעילות המשרד בדגש על החודשים האחרונים מאז פרוץ המלחמה, וההיערכות התקציבית ל-2024.

עוד ציין השר כי בכל רגע נתון מערכי השיקום מטפלים בכ-300 איש יותר מבימי שגרה. לפני המלחמה תכנן משרד הבריאות להגדיל את מספר המיטות במערך השיקום מ-900 ל-1,200, אך בעקבות המלחמה החליט להגדיל את מספרן ל-1,500.

השר התייחס גם להיעדר המיגון במיטות בתי החולים ואמר: "היעד הסופי שלנו הוא להגיע לכך שלפחות 70% ממיטות בתי החולים יהיו ממוגנות. מדובר בתוספת של 5 מיליארד שקל". כמענה ראשוני, משרד האוצר העביר תקציב של 270 מיליון שקל לביצוע עבודות המיגון בתיעדוף, כגון בחדרי ניתוח.

מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב התייחס בדיון למצוקת תחום בריאות הנפש והציג תוכנית דו-שנתית בתקציב של כ-2 מיליארד שקל, שממתינה לתקצוב. התוכנית אמורה לכלול בין השאר שיפור של תנאי השכר והרחבת תוכניות ההכשרה ומערכי האשפוז. בר סימן טוב התחייב ש"כל עוד לא ייחתם הסכם שכר מוסדר עם הפסיכולוגים - תימשך תוכנית המענקים". מדובר בתוכנית שנחתמה בחודש שעבר, הקובעת מענקים לפסיכולוגים שיגדילו את היקף עבודתם במערכת הציבורית.

נציגת ארגון "בזכות", ד"ר עידית סרגוסטי, התייחסה בין השאר לתוכנית המענקים ואמרה כי "בחברה הערבית הסיפור אחר: אנחנו לא מדברים על משיכת אנשי מקצוע מהשוק הפרטי לציבור. יש מחסור באנשי מקצוע בחברה הערבית, וכבר שנים מדברים על זה". בר סימן טוב השיב כי במשרד "מודעים לכך שיש פערים. יש מקומות שצריך לתת מענה ספציפי, בעיקר בתחומים כמו פסיכותרפיה, פסיכיאטריה, קלינאות תקשורת והתפתחות הילד".
תגיות