אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קבוצת ארקין גייסה 270 מיליון דולר עבור קרן ביוטק חדשה צילום: יח"צ

כלכליסט-טק

קבוצת ארקין גייסה 270 מיליון דולר עבור קרן ביוטק חדשה

בקרן, שתקרא ארקין ביו-קפיטל, משקיעים המוסדיים מגדל, הפניקס, הראל, מנורה, מור, לאומי פרטנרס וגלעד; בכוונת הקרן להשקיע ב-10-8 חברות שמפתחות תרופות חדשניות למחלות בהן קיים צורך רפואי ברור, ושבכוונתן להפוך לחברות ציבוריות בעתיד הקרוב. מורי ארקין: "הקרן מוקמת לאור ניסיון הפארמה הייחודי שנרכש ונבנה אצלנו לאורך השנים"

27.10.2021, 09:00 | מאיר אורבך

ארקין אחזקות, המנהלת נכסים בשווי של כ-2 מיליארד דולר, גייסה 270 מיליון דולר עבור קרן חדשה בשם ארקין ביו-קפיטל. בנוסף לארקין משקיעות בקרן מגדל וקבוצת הפניקס, שהשקיעו גם בקרנות הקודמות שלו, כמו גם משקיעים מוסדיים מובילים חדשים - כולל הראל, מנורה, מור, לאומי פרטנרס וגלעד. הקרן צפויה להשקיע בחברות בכל העולם.

קראו עוד בכלכליסט:

בכוונת הקרן להשקיע ב-10-8 חברות המפתחות תרופות חדשניות למחלות בהן קיים צורך רפואי ברור, ושבכוונתן להפוך לחברות ציבוריות בעתיד הקרוב. הקרן החדשה תנוהל על ידי דר' פיני אורבך ודר' אלון לזרוס.

מורי ארקין, מייסד ויו"ר ארקין אחזקות, אמר כי "ארקין ביו-קפיטל מוקמת לאור ניסיון הפארמה הייחודי שנרכש ונבנה אצלנו לאורך השנים, וההצלחה הגדולה בקרנות ארקין ביו-ונצ'רס. הקרן החדשה תחזק את יכולתנו להשקיע בחברות ביוטק מהטובות בעולם ותאפשר להן להגיע לאבני דרך והישגים משמעותיים. כמו כן, הקרן תחזק את מעמדנו כמשקיע מוביל גם בזירה הבינלאומית".

פיני אורבך ואלון לזרוס, מנהלי הקרן החדשה, צילום: יח"צ פיני אורבך ואלון לזרוס, מנהלי הקרן החדשה | צילום: יח"צ פיני אורבך ואלון לזרוס, מנהלי הקרן החדשה, צילום: יח"צ

דר' אלון לזרוס אמר כי "האסטרטגיה בארקין ביו-קפיטל תהיה מושתתת על הצטרפות והובלת סבבי השקעה בשלבי טרום הנפקה גדולים בחברות מתקדמות בתחומן - כאלו שביכולתן להשפיע על תחום הרפואה באופן משמעותי על ידי פיתוח של תרופות חדשניות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות