אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
העתק הדבק: כך עושים את זה נכון ווינדוס 11 ווינדוז 11 | מיקרוסופט

מדריך

העתק הדבק: כך עושים את זה נכון

מאז שנות ה-60 לא השתנה הרבה במנגנון שמאפשר להעתיק ולהדביק פריטים במחשב. אבל בווינדוס יש פיצ'ר שמאפשר לכם לייעל את העבודה - כך משתמשים בו

14.05.2022, 14:17 | רפאל קאהאן

אחד הממשקים הבסיסיים ששימוש במחשב מלמד אותנו הוא היכולת לסמן טקסט או כל אובייקט במסמך ולהעתיק או לגזור אותו למקום אחר בהתאם לצורך. בעוד שיכולת הגזירה-העתקה-הדבקה קיימת במחשבים מאז שנות ה-60, הרעיון של לוח גזירים - שבו המחשב שומר על נתונים שהועתקו או נגזרו בזיכרון - יושם בתחילה ב-1983 במחשב ליסה של אפל (האם הקדמונית של המק). מאז למעשה לא ממש השתנו השיטות, קיצורי הדרך הידועים Ctrl+V או C או X, נשארו ואנחנו עובדים בדיוק כמו אבותינו.

אבל בווינדוס 10 ו-11 מיקרוסופט הכניסה שיטה חדשה שאולי תאפשר לכם לעבוד בצורה נוחה יותר. הפיצ'ר הזה נקרא "היסטוריית לוח" והוא מאפשר לשמור 10 פריטים אחרונים של פיסות המידע שהעתקתם או גזרתם. וכך מפעילים ומשתמשים בו.


הפעילו את תכונת היסטוריית לוח, רפאל קאהאן הפעילו את תכונת היסטוריית לוח | רפאל קאהאן הפעילו את תכונת היסטוריית לוח, רפאל קאהאן


ראשית היכנסו להגדרות ווינדוס - האייקון של גלגל השיניים - ומשם היכנסו ל-System או מערכת אם אתם בעברית. חפשו את "היסטוריית לוח" או Clipboard history --> הדליקו את ההגדרה אם היא לא פעילה --> ביחרו אם תרצו לסנכרן את הלוח בין כל מכשירי הווינדוס שלכם וזהו. הלוח מבוסס ענן זאת אומרת שהוא מעלה את המידע שלכם לשרתים של מיקרוסופט כדי לשתף אותו בחשבון שלכם בלבד. ניתן גם למחוק את המידע אם לא תרצו שיישמר.


ביחרו מתוך הרשימה והדביקו, רפאל קאהאן ביחרו מתוך הרשימה והדביקו | רפאל קאהאן ביחרו מתוך הרשימה והדביקו, רפאל קאהאן


כדי להקפיץ את לוח הענן צריך פשוט להקיש מקש ווינדוס+V. משם תוכלו לבחור את 10 הפריטים האחרונים שגזרתם או העתקתם ולהדביק אותם היכן שתרצו. מדובר בשדרוג רציני ל-Ctrl+V הפשוט מכיוון שהוא מסתפק בהדבקה של הפריט האחרון שהועתק. אם אתם רוצים לשמור על פריט מסוים בלוח ולמנוע מחיקה שלו, מספיק ללחוץ על Pin כדי שהוא יישמר. הלוח עובד כמו רשימה, הפריט האחרון נדחק החוצה ונמחק ממנו, נעיצה של פריט שומרת אותו ברשימה, לא משנה כמה פריטים הוספתם.

כדי להסיר פריטים מספיק ללחוץ על מחיקה או על "הסר הכול".

תגיות