אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חוזרת בה: קרור ביטלה את האסיפה לקביעת מנכ"ל יפאורה יו"ר יפאורה רוני גת. 150 אלף שקל בחודש לתפקיד "יו"ר פעיל" | צילום: עמית שעל, אוראל כהן

חוזרת בה: קרור ביטלה את האסיפה לקביעת מנכ"ל יפאורה

ההסבר של יפאורה לשינוי התגמול ליו"ר רוני גת לא הניח את דעת בעלי המניות, והאסיפה בוטלה: "תזומן בהמשך"

27.07.2022, 06:42 | נורית קדוש

שלמה רודב ורוני גת, בעלי השליטה ביפאורה באמצעות קרור אחזקות, נכשלו בניסיון לאשר את שינוי מתכונת הניהול מבלי לבצע שינוי דומה בהיקף התגמול ליו"ר גת. קרור אחזקות ביטלה את אסיפת בעלי המניות שזימנה אף שפרסמה קודם לכן הבהרה ביחס להשלכות השינוי על התגמול, אשר ככל הנראה לא הרגיעה את בעלי המניות.

את ביטול האסיפה הסבירה קרור בצורך לקיים דיונים עם בעלי מניות והוסיפה כי בכוונתה לזמן את האסיפה מחדש בהמשך.

בעלת השליטה (69.56%) בחברת המשקאות ניסתה להוביל מהלך לשינוי מתכונת הניהול, שבמסגרתו גת המכהן זה 15 שנים כמנכ"ל וכיו"ר יפאורה־תבורי, יחדל לכהן כמנכ"ל, וימונה ליו"ר פעיל במשרה מלאה. בקרור אחזקות הסבירו את השינוי ברצון להבטיח המשך רציפות ניהולית וניצול הידע, הניסיון והיכולות של גת, לטובת חניכה ותמיכה במנכ"ל המיועד. אלא שקרור ביקשה שגת יזכה לתשלום חודשי של 150 אלף שקל, בתוספת מע"מ, לעומת תשלום חודשי של כ־170 אלף שקל על שני התפקידים. זאת אף שהתשלום הנוכחי מורכב מכ־37 אלף שקל על שירותיו כיו"ר ועיקר הסכום (כ־132 אלף שקל) על שירותיו כמנכ"ל. בעקבות הערות שקיבלה מגוף המייעץ למוסדיים, פרסמה קרור הבהרה ולפיה תקדם את המשנה למנכ"ל דורון גלזר לתפקיד המנכ"ל במקום גת ותבטל את תקן המשנה למנכ"ל. אך כאמור, גם זה לא עזר וקרור ביטלה האסיפה.

תגיות