אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פיילוט בוולט: פלטפורמת משלוחים ללא שליחים צילום: אוראל כהן

פיילוט בוולט: פלטפורמת משלוחים ללא שליחים

לראשונה וולט מצרפת אליה את דומינו’ס פיצה, כשהיא מאפשרת לרשת לבצע את המשלוחים בעצמה. המתחרה תן ביס כבר מציעה שירות זהה

22.05.2022, 06:30 | אורנה יפת

לראשונה חברת המשלוחים Wolt תשמש כפלטפורמת שיווק בלבד, בלי שתבצע את המשלוח עבור המסעדה. ל"כלכליסט" נודע כי בשבוע שעבר הושק שיתוף פעולה ראשון שמבצעת וולט כאשר צירפה לפלטפורמת המשלוחים שלה את רשת דומינו'ס פיצה. אך בניגוד ליתר המסעדות שמבצעות משלוחים דרך וולט לצרכן, דומינו'ס פיצה, שהיתה מבין הרשתות הראשונות שנכנסו למשלוחים בדיגיטל, תבצע את המשלוחים בעצמה. הרשת תשתמש באפליקציה של וולט לשיווק התפריט ולהזמנות בלבד.


קראו עוד בכלכליסט:


למעשה, במהלך הנוכחי הופכת וולט לפלטפורמת שיווק עבור בתי עסק. בחברת המשלוחים אף בוחנים את הרחבת הפעילות הזו לעסקים נוספים. לדברי חן קדוסי, האחראי על פיתוח עסקי בתחום המסעדות בוולט, "באמצעות הפיילוט נבחן דרך חדשה נוספת להשתלבות של עסקים בפלטפורמה".

עד היום שתי רשתות הפיצה הגדולות בישראל, פיצה דומינו'ס ופיצה האט, נעדרו מהפלטפורמה. שתיהן מבצעות את המשלוחים באמצעות מערך שליחים עצמאי. תן ביס, המתחרה של וולט, מציעה כבר כיום את הפלטפורמה שלה לשיווק התפריט של המסעדות בלבד, כאשר חלק מהמסעדות מבצעות את המשלוח בעצמן. כך, למשל, פיצה האט, שאינה עובדת עם וולט, משתמשת בפלטפורמה של תן ביס בחלק מהסניפים כפלטפורמת שיווק בלבד.


שליחים של וולט. פיילוט מצומצם באזור המרכז, צילום: אוראל כהן שליחים של וולט. פיילוט מצומצם באזור המרכז | צילום: אוראל כהן שליחים של וולט. פיילוט מצומצם באזור המרכז, צילום: אוראל כהן


בשלב הראשון יחל הפיילוט של וולט ודומינו’ס פיצה בשישה מסניפי הרשת בתל אביב, כפר סבא ופתח תקווה, ולאחר מכן תתרחב הפעילות לסניפים נוספים בארץ. הסניף הראשון שיתחיל בפיילוט הוא סניף קרליבך בתל אביב.

במשבר הקורונה גבר הביקוש למשלוחי מזון עד הבית בזמן שהמסעדות היו סגורות, וגם עם ההתמתנות של המגפה נראה כי הרגלי הצריכה של הצרכנים, שהתרגלו להזמין אוכל הביתה, לא השתנו משמעותית. על פי ההערכות, בשנים הקרובות צפויה להימשך מגמת העלייה בהזמנות אוכל עד הבית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות