אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סודהסטרים מפטרת כ־300 עובדים בישראל גטי

בלעדי

סודהסטרים מפטרת כ־300 עובדים בישראל

מדובר ב-10% מכוח האדם של החברה בארץ; לפי סודהסטרים, מרבית המפוטרים גויסו לחברה בשנתיים האחרונות, על רקע הגאות במכירות בתקופת הקורונה

26.10.2021, 06:00 | גולן חזני

סודהסטרים מפטרת כ־300 עובדים בישראל, כך נודע ל"כלכליסט". העובדים, שהם כ־10% מכוח האדם של החברה בארץ, קיבלו הודעות פיטורים ביומיים האחרונים. החברה מעסיקה 3,200 עובדים בישראל, שבה היא מרכזת את פעילות הייצור, ועוד 1,800 ברחבי העולם. סודה סטרים מוחזקת בידי התאגיד הבינלאומי פפסיקו, שרכש אותה ב־2018 תמורת 3.2 מיליארד דולר.קראו עוד בכלכליסט:


בחברה אומרים כי מרבית המפוטרים הם כאלה שגויסו לחברה בשנתיים האחרונות, על רקע הגאות במכירות בתקופת הקורונה, שבה משקי הבית העדיפו לייצר סודה ביתית במקום לרכוש אותה בסופרמרקט. במהלך הקורונה פיתחה החברה גם מכשיר המקל על הנשימה. ב־2021 ירדו המכירות להיקפים של טרום הקורונה, הייצור הצטמצם בהתאם ופחת הצורך בעובדים הנוספים. 

כל המפוטרים הם מישראל, בעיקר מהמפעל ברהט. לחברה גם מפעל קטן לטעמים באשקלון. הכנסות החברה הישראלית ב־2018, השנה המדווחת האחרונה, הסתכמו ב־1.15 מיליארד דולר, והרווח התפעולי שלה עמד על 193 מיליון דולר. 


מפעל סודהסטרים ליד רהט, גטי מפעל סודהסטרים ליד רהט | גטי מפעל סודהסטרים ליד רהט, גטי

מסודהסטרים נמסר: "עם התפרצות מגפת הקורונה, ובעקבות הסגרים והשהייה המוגברת בבתים – נרשמה במהלך שנת 2020 עליה בביקושים למוצרים ביתיים, ובהם מכשירי סודהסטרים. בהתאם לכך,  הגדילה החברה את מערך הייצור שלה, וזאת על אף האתגרים הגלובליים עימן נאלצה החברה להתמודד בשל המגפה. עם התמשכותה של מגפת הקורונה, חזרו רמות הביקושים למוצרים ביתיים להיקפים הרגילים שהיו מוכרים בעבר. לאחר בחינה מעמיקה,  התקבלה החלטה כואבת לצמצם את מספר העובדים ולהתאימו למציאות העסקית החדשה.

"יודגש כי לאורך שיא מגפת הקורונה, הקפידה החברה לשמור על מקומות התעסוקה עבור אלפי עובדיה, גייסה מפוטרים ממפעלים אחרים, והעניקה לכל עובדי הייצור בחברה בונוס על תרומתם. העובדים העוזבים יקבלו תמיכה וליווי באמצעות מרכז קריירה ייעודי שיוקם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות