אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פורשה תשלב מערכות רכב אוטונומיות של מובילאיי בדגמים עתידיים פורשה טייקאן טורבו חשמלית | צילום: יצרן

פורשה תשלב מערכות רכב אוטונומיות של מובילאיי בדגמים עתידיים

חברת רכבי היוקרה תציע פונקציות אוטומטיות, המבוססות על פלטפורמת הטכנולוגיה של מובילאיי ברכבים שייצאו לייצור בסוף 2025. יו"ר הנהלת פורשה: " אנחנו רוצים לעלות על הציפיות - וזה בדיוק מה שאנחנו עושים עם שותפים כמו מובילאיי"

09.05.2023, 18:06 | מאיר אורבך

חברת פורשה ומובילאיי הכריזו על שיתוף פעולה אסטרטגי. פורשה תציע בדגמים עתידיים פונקציות סיוע אוטומטי, המבוססות על פלטפורמת הטכנולוגיה של מובילאיי. לפי הערכות, הזליגה למותגים אחרים של קבוצת פולקסווגן היא כמעט בלתי נמנעת.

מובילאיי תשלב את המערכות ברכבי פורשה שייצאו לייצור בסוף שנת 2025. הרכבים יכללו את מערכת Mobileye SuperVision שהיא מערכת כמעט אוטונומית הכוללת 11 מצלמות ורדארים. חשיבות החוזה לחברה היא עצומה, שכן פורשה היא אחת מחברות הטכנולוגיה המתקדמות בעולם וחלק מקונצרן פולקסווגן. המערכת תהיה זמינה לכל רכבי קבוצת פולקסווגן אם החברה תחתום על ההסכם עם מובילאיי.

"מובילאיי היא אחת מהספקיות המובילות בעולם של פונקציות נהיגה אוטונומית. טכנולוגיה זו תעזור לנו לקדם את האסטרטגיה שלנו, של יוקרה מודרנית וספורטיבית", אמר אוליבר בלום, יו"ר ההנהלה של פורשה. "אנו משלבים מוצר יוצא מן הכלל עם חוויה אישית ברמה גבוהה. רצונותיהם ואורח חייהם של לקוחותינו חשובים לנו. אנחנו רוצים לעלות על הציפיות שוב ושוב - וזה בדיוק מה שאנחנו עושים עם שותפים ברמה עולמית כמו מובילאיי".

לדברי פרופ' אמנון שעשוע, נשיא ומנכ"ל מובילאיי, "כמו פורשה, המטרה שמניעה אותנו היא שימוש בחידושים טכנולוגיים כדי לשפר ברמה עולמית את חווית הנהיגה. פיתחנו את מערכת Mobileye SuperVision על מנת לשפר את הבטיחות באמצעות אינטראקציה סינרגטית של הנהג והרכב".


תגיות