אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההתרסקות ביוון: עד במשפט נתניהו שהיה בכיר במשרד התקשורת ואשתו נהרגו

ההתרסקות ביוון: עד במשפט נתניהו שהיה בכיר במשרד התקשורת ואשתו נהרגו

חיים ואסתי גרון, כבני 70 מתל אביב, הם ההרוגים בהתרסקות המטוס הקל שהמריא מחיפה למקדוניה - ושבריו אותרו ליד האי סאמוס. חיים הגשים לפני כעשר שנים את חלומו והפך לטייס. בעבר היה סמנכ"ל במשרד התקשורת והוא אחד מעדי התביעה במשפט נתניהו. נסיבות התאונה אינן ברורות

14.09.2021, 09:24 | איתמר אייכנר, ynet

חיים ואסתי גרון, תושבי תל אביב כבני 70, הם ההרוגים בהתרסקות המטוס הקל שהמריא אמש מחיפה למקדוניה ושבריו אותרו ליד האי היווני סאמוס. חיים גרון היה בעבר סמנכ"ל במשרד התקשורת, והוא אחד מעדי התביעה במשפטו של ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו. השניים הותירו אחריהם שלושה בנים וכמה נכדים.

קראו עוד בכלכליסט:

כלי התקשורת ביוון, שדיווחו על התרסקות המטוס הקל מדגם ססנה 182, ציינו כי סיבת ההתרסקות עדיין אינה ידועה - אולם ישנה ההערכה כי התגלו קשיים טכניים לקראת הנחיתה. צבא יוון הזעיק לאזור האסון כוח לאיתור וחילוץ המטוס.

גרון הגשים לפני כ-10 שנים את חלום חייו והפך לטייס. "הוא היה מאושר לטוס", סיפרו קרובים שלו. "הוא קנה את המטוס ביחד עם שותף והיה מרבה לטוס לחו"ל. הוא היה ממריא מחיפה או הרצליה, הפעם המריא מחיפה. היעד שלהם היה מקדוניה והם היו אמורים לנחות בסאמוס לנחיתת תדלוק ולעשות שם לילה. הוא היה טייס אחראי, אנחנו לא מצליחים להבין מה קרה שם". 

זירת ההתרסקות, צילום: ethnos.gr זירת ההתרסקות | צילום: ethnos.gr זירת ההתרסקות, צילום: ethnos.gr

קרוב משפחה של ההרוגים אמר: "חיים הגשים חלום ישן ועשה רישיון טייס. הוא כל הזמן טס וצבר שעות טיסה. הוא היה כל כך מאושר, מאוד מצער שהם הלכו ככה במכה אחת".

באי סאמוס, הממוקם במזרח הים האגאי וסמוך לחופי טורקיה, נשמעה אמש אזעקה לאחר שהמטוס נעלם מהמכ"מים סמוך לשעה 20:00 בערב. תוך זמן מה התברר כי הוא התרסק בים לפני הנחיתה, כקילומטר וחצי מדרום לנמל התעופה. לפי הדיווחים בתקשורת המקומית, שלוש ספינות מיהרו למקום ההתרסקות, ובהן ספינה של משמר החופים וספינת דיג. מסוק סופר פומה של חיל האוויר היווני הוזעק אף הוא.

חיים ואסתי גרון, ההרוגים בתאונה, מתוך פייסבוק חיים ואסתי גרון, ההרוגים בתאונה | מתוך פייסבוק חיים ואסתי גרון, ההרוגים בתאונה, מתוך פייסבוק

למטוס שהתרסק יש יכולת לשאת עד ארבעה נוסעים ולהגיע ישירות לאיי יוון, ובאופן כללי מדובר במטוס אמין מאוד בעל רקע בטיחותי מרשים לאורך שנים רבות. הדגם משמש בעיקר לטיסות הכשרה, טיסות פנאי ומשימות קלות כמו דיווחי תנועה ותצפיות אזרחיות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות