אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רובי ריבלין: "בישראל חלום הסטארט־אפ פתוח לכולם" ניר אריאלי

ועידת ניו יורק

רובי ריבלין: "בישראל חלום הסטארט־אפ פתוח לכולם"

נשיא ישראל לשעבר המשיך לחלום ולרגש גם באירוע פתיחת המסחר בנאסד"ק שנערך על ידי ליגת הידידות אמריקה־ישראל ו-Israeli Mapped in NY, לצד ועידת ניו יורק של כלכליסט ובנק לאומי. "גם אם לא מצליחים, אומרים: נסה שוב"

18.11.2021, 23:10 | סופי שולמן

"ישראל היא דמוקרטיה חזקה, אבל אנחנו דמוקרטיים גם בכל הנוגע לרעיונות שלנו. חלום הסטארט־אפ פתוח לכולם. גם אם לא מצליחים בהתחלה, בישראל אנחנו אומרים: תנסה שוב", כך אמר נשיא ישראל לשעבר ראובן (רובי) ריבלין בניו יורק באירוע פתיחת המסחר בנאסד"ק על ידי AFIL (ליגת החברות של אמריקה וישראל) לרגל הכרזת "יום ישראל" שנערך לצד ועידת Mind the Tech NY 2021 של "כלכליסט" ובנק לאומי. 


קראו עוד בכלכליסט:


"ישראל תמיד היתה ארץ של השראה והפכה גם לארץ החדשנות", המשיך ריבלין, "חברות ישראליות רבות עובדות כדי למצוא תשובות לשאלות החשובות של היום. הן לא רק מחפשות למצוא מענה לשאלה אחת גדולה, אלא לשאלות גדולות רבות. ובישראל אנחנו תמיד שואלים שאלות: כיצד מרפאים מחלות? איך אנחנו יכולים לדאוג לסביבה. אנחנו מקווים להפוך למודל לחיקוי עבור שאר העולם בעיקר בכל הקשור לטכנולוגיות של אקלים וסביבה", הוסיף הנשיא לשעבר. ריבלין המשיך ואמר כי גם ארה"ב וגם ישראל עובדות על יצירת עולם טוב יותר להיום ולמחר והתייחס גם לשאלה כיצד ישראל מצליחה לייצר כל כך הרבה סטארט־אפים. "הסוד הוא בכך שאנחנו ניגשים לכל אתגר כאל הזדמנות למצוא פתרון לבעיה. לכן ישראל היא מנוע החדשנות".

"העובדה שהתכנסנו כאן היום ויש תחושה של בית היא ההוכחה למערכת היחסים החזקה בין ארה"ב לישראל וקשורה גם לכמות החברות הישראליות בנאסד"ק. אנחנו גאים מאוד במה שישראל השיגה בזירה הטכנולוגית וגאים להכריז על ה־17 בנובמבר כיום ישראל", אמר דן גילרמן, שגריר ישראל באו"ם לשעבר ויו״ר הליגה לידידות אמריקה ישראל.

"עצם החגיגה של יום ישראל בנאסד"ק זה לא משהו שאנחנו לוקחים כמובן מאליו", אמר אסף זמיר, קונסול ישראל בניו יורק, "אנחנו מקדמים בשמחה כל שיתוף פעולה אשר יכול באופן פומבי לחזק את מערכת היחסים בין ישראל לארה"ב".


"יום ישראל" בנאסד"ק, במעמד הנשיא לשעבר ריבלין , ניר אריאלי "יום ישראל" בנאסד"ק, במעמד הנשיא לשעבר ריבלין | ניר אריאלי "יום ישראל" בנאסד"ק, במעמד הנשיא לשעבר ריבלין , ניר אריאלי


באירוע השתתפה גם רנדי צוקרברג, מייסדת משותפת ושותפה כללית Surround Ventures ויוצרת פייסבוק. "אמנם חלק גדול מהקריירה שלי היה מאז ומתמיד בטכנולוגיה ואני תמיד חושבת על הדבר הבא, הזהות היהודית שלי נותנת לי עוגן חשוב", היא אמרה בשיחה עם גיא פרנקלין, מייסד ושותף מנהל, Israeli Mapped in NY Ventures.

צוקרברג הדגישה את החשיבות של מערכת יחסים מתמשכת עם ישראל וציינה כי מעודדת את שותפיה ב־SURROUND לבצע לפחות השקעת אנג'ל אחת בסטארט־אפ ישראלי. "ביסוס של קשרים עסקיים היה חשוב מאוד, אפילו קסום. יצרנו קשר בין סיליקון ואלי, ניו יורק וישראל ועזרנו לחברות ישראל לצמוח בארה"ב. אני חושבת על ישראל כעל אחות של סיליקון ואלי. בשני המקומות מחפשים כל הזמן להיות יצירתיים וחדשניים בתחומי המובייל, הבריאות והביטחון", המשיכה צוקרברג.


גיא פרנקלין ורנדי צוקרברג, ניר אריאלי גיא פרנקלין ורנדי צוקרברג | ניר אריאלי גיא פרנקלין ורנדי צוקרברג, ניר אריאלי

בתשובה לשאלות של פרנקלין בנוגע לרמות השווי הגבוהות של חברות סטארט־אפ בתקופה האחרונה אמרה צוקרברג כי קשה לחזות מה יקרה בשווקים השנה: "אני חושבת כי אנחנו בדרך לסוג של תיקון". עם זאת, היא הוסיפה כי בפני חברות סטארט־אפ עומדות דרכים רבות לגיוס הון בין אם באמצעות הנפקה, גיוס באמצעות SPAC, גיוס ממשקיעים ואנג'לים פרטיים, גופים מוסדיים ואפילו מימון המונים. בשיחה בין פרנקלין לצוקרברג עלה גם נושא של גיוון מגדרי בהייטק: "קידום של נשים תמיד היה קרוב ללבי. בקרן SURROUND כמעט שליש מהסטארט־אפים שהשקענו בהם הוקמו על ידי נשים. בקרן הון־סיכון סטנדרטית, חברות שהוקמו על ידי נשים מקבלות לרוב רק בין 2% ל־5% מההשקעות. "להיות אמא יהודיה זה החלק החשוב ביותר בתמונה עבורי. אני מקווה שיותר ויותר נשים צעירות ייכנסו לתחומים האלה ואני רוצה שכולן ידעו שהן יכולות לעשות את זה ולהצליח".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות