אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עיריית תל אביב ומלון הילטון מציגים: הקרב על המחסום איתי סיקולסקי

בלעדי

עיריית תל אביב ומלון הילטון מציגים: הקרב על המחסום

חברת תל אביב הילטון המנהלת את המלון עתרה לביהמ"ש המחוזי ת"א, בבקשה לצו שימנע מעיריית ת"א לפרק שוב ושוב מחסומים בכניסה למלון, משום שכך "הכניסות פרוצות"; בעתירה נטען כי הכביש בו הוקמו המחסומים שייך לעירייה

10.10.2021, 20:06 | ליטל דוברוביצקי

סכסוך משפטי בין מלון הילטון לעיריית תל אביב: חברת תל אביב הילטון המנהלת את המלון הנודע בעיר הגישה היום (א') עתירה מנהלית כנגד העירייה. 

זאת בבקשה כי בית משפט המחוזי בתל אביב יוציא צו נגד העירייה, שימנע ממנה מלפרק את המחסומים בכניסה הדרומית והצפונית למלון הילטון. 

קראו עוד בכלכליסט:

העותרת, חברת תל אביב הילטון, טוענת כי ככל שהיא לא תסיר את המחסומים בכניסות הצפונית והדרומית למלון הילטון בעיר עד ל-16 באוקטובר, תעשה כן העירייה בעצמה.

במסגרת הפנייה לבית משפט טוענת העותרת כי "בקשה זו עוסקת בהחלטת העירייה שעניינה פירוק מחסומי הכניסה למלון בחלקו הצפוני והדרומי. מחסומים שאילו יפורקו יותירו את הכניסות למלון פרוצות. העירייה התיימרה לבסס החלטתה זו על חוק עזר עירוני". 


הילטון תל אביב, איתי סיקולסקי הילטון תל אביב | איתי סיקולסקי הילטון תל אביב, איתי סיקולסקי

עוד נטען כנגד העירייה כי לשיטתה "יש להשאיר את הכניסות למלון פרוצות, כאילו מדובר היה במשחק מונופול ולא במלון מהמפוארים בישראל שנמצא במיקומו הנוכחי זה העשור השישי...מדובר במחסומים שהותנו לפני שני עשורים בשנת 2001". בנוסף, נטען כי "המחסומים לא גורמים נזק לרחוב עצמו ולא מגבילים את תנועת הציבור וכי העירייה מנועה מלדרוש את הסרתם". 

והסיבה? מנספח שצורף לעתירה שהגיש המלון, עולה כי העירייה שלחה בספטמבר 2021 הודעה למלון בה נכתב כי העותרת הקימה מחסומים לטובת חניון לכלי רכב בתשלום, בכביש הגישה הדרומי למלון הילטון על דרך הנמצאת בבעלות עירונית ללא היתר בכתב לכך.

בית משפט קבע דיון בפברואר. יש לציין כי המלון הגיש עתירה במרץ 2021 וביולי2021 נמחקה העתירה תוך שמירת מלוא טענות הצדדים. היום הגיש המלון עתירה נוספת. 

מעיריית תל אביב נמסר: "העתירה הוגשה היום. לאחר שתתקבל, העירייה תלמד אותה ותגיב כנדרש לבית המשפט".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות