אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גרביטאס – מומחי הנדל"ן בנווה שאנן יח''צ

גרביטאס – מומחי הנדל"ן בנווה שאנן

בעקבות החלטת ביהמ"ש להפסיק את פעילות התחנה המרכזית החדשה בת"א, שוחחנו עם עמית מנה ממשרד יועצי הנדל"ן גרביטאס, המתמחה באזור דרום תל אביב, שיסביר מדוע נווה שאנן היא כיום ההזדמנות הנדל"נית הטובה ביותר בעיר

17.11.2021, 12:24 | בשיתוף Visionet

מחירי הנדל"ן בישראל עלו ב-2021 בצורה ניכרת, וזאת למרות שממילא מדובר היה ברמות מחירים שמעמד הביניים כבר מזמן אינו יכול להרשות לעצמו. בתל אביב, העיר היקרה בישראל, מרבית הציבור אפילו לא חושב לבדוק את השוק כאשר הוא חושב על רכישת דירה. עם זאת, כדאי שתדעו שיש אזור בתל אביב שבו רמת המחירים עודנה נגישה יחסית, ואף יש בו פוטנציאל אמיתי לעליות מחירים דרמטיות. שוחחנו עם יועץ הנדל"ן עמית מנה ממשרד גרביטאס, כדי ללמוד מדוע עסקת הנדל"ן הבאה שלכם צריכה להיות בנווה שאנן. 

גרביטאס, יח גרביטאס | יח''צ גרביטאס, יח

המקום הכי חם בתל אביב

עמית מנה הוא הבעלים של משרד התיווך גרביטאס. עמית הוא משפטן ומנוסה בענף המימון והאשראי, לאחר תקופה בחברת כלל. משיחה עם מנה, מבינים כי הוא "שוחה" היטב בכל תחומי הנדל"ן, עם הבנה בנושאים הקשורים לתוכניות בנייה המקודמות בעירייה והבנה מוחלטת לגבי נושא מעמד הרישום בטאבו, נושא שהוא רלוונטי לעיתים קרובות בעיר (מושעות, חברות-מניות ומיני שותפויות).

איך נכנסת לתחום של דירות בדרום תל אביב? 

עמית: "המשרד שלי פיזית יושב במרכז העיר, ואני אכן התחלתי את דרכי בתיווך באזור מרכז העיר. ב-2016 כשנכנסתי במקרה לעסקה בנווה שאנן התאהבתי בשכונה. היא הזכירה לי את לב העיר, עם בניינים אקלקטיים אבל מוזנחים. מדרחוב נווה שאנן הזכיר לי את מדרחוב נחלת בנימין, רק מלוכלך; התחלתי לנסות אוכל מהמקומיים, סודני, הודי וסיני והבנתי שגם סצנת אוכל יש בשכונה. לאחרונה נעשה שדרוג תשתיות מסיבי באזור: העירייה נאלצה לטפל בביוב בשכונה בגלל כמות הדירות המחולקות שהיו בשכונה וסתמו את הביוב באזור, אז על הדרך כבר סללו שבילי אופניים, צצו פארקים ומתנ"ס ענק ברחוב הגר"א. אחרי שהרגשתי את מרקם החיים באזור ואחרי מתיחת הפנים שהוא עבר, התאהבתי".

האם נווה שאנן היא באמת הזדמנות נדל"נית?

"באזור דרום תל אביב בכלל ובנווה שאנן בפרט, יש כמה מנועי צמיחה אדירים", אומר עמית. "קודם כל, לפני כמה חודשים פורסמה תוכנית תב"ע נקודתית למתחם התחנה המרכזית הישנה. חברות הבנייה לוינשטיין ושיכון ובינוי יבנו במקום 1,400 יחידות דיור חדשות; אלו לא חברות שמהמרות על אזור, הן בונות ומשנות את האזור: אם הן רכשו את השטח בסכומים אדירים, הן יודעות מה הן עושות. בקרוב יתקבל היתר בנייה, ובעוד כמה שנים צפויה להתחיל לעלות על הקרקע. המשכן של להקת בת שבע עתיד להיות שם וכל מיני עסקים נוספים. בנוסף, גם התחנה המרכזית החדשה צפויה להיסגר בשנים הקרובות, מה שיפחית את מטרדי הרעש והזיהום שנשקפים ממנה, וישפר את איכות החיים בשכונה.

נווה שאנן, יח נווה שאנן | יח''צ נווה שאנן, יח

דבר נוסף שקורה במקביל, הוא הבנייה של הרכבת הקלה: התחנה של הקו האדום ברחוב קרליבך קרובה מאוד לשכונה, ולמעשה הקו האדום, שיהיה הקו הראשון שיפתח, מכסה את כל השכונה בעוטף. אולם הקווים הנוספים שמתוכננים, כלומר הקו הירוק והסגול, עוברים בתוך השכונה וישדרגו אותה פלאים. כשהבנייה תיגמר, ובצירוף הבנייה הגדולה באזור התחנה הישנה, האזור יהיה לא פחות ממדהים, ויהפוך את נווה שאנן את מה שהפכה ברוקלין לניו יורק: אלטרנטיבה מלאה למרכז העיר, כזו שתשנה את מרכז הכובד של העיר. עוד עשר שנים בערך, אזור החשמונאים יהפוך למרכז העיר האמיתי של תל אביב".

כלומר, נווה שאנן ודרום העיר מציעות הזדמנויות להשקעה?

עמית: לפני שנתיים-שלוש הייתי מוכר דירות רק למשקיעים שרוצים לעשות אפסייד על הנכס. אולם היום אני מוכר לאנשים שכבר עכשיו רוצים לגור בשכונה. ההווי השכונתי השתנה לגמרי בשנים האחרונות: יש כאן המון זוגות צעירים שרואים בשכונה אלטרנטיבה למרכז, הן למגורים בשכירות והן לרכישה לשם מגורים. הקהילה הלהט"בית של תל אביב אימצה את השכונה, יש סצנת אוכל מעניינת ויש המון אירועי תרבות שווים. השכונה עוברת ג'נטריפיקציה אמיתית, והופכת למקום אורבני ומגניב כבר היום. עם זאת, הפוטנציאל ההשבחתי של השכונה הוא כמובן עצום".

מה צפוי לקרות בשנים הקרובות בשוק הנדל"ן בתל אביב?

עמית: "כבר בחודש מרץ 2020, כשהייתה פאניקה מטורפת עם תחילת הקורונה, אני אמרתי שמחירי הנדל"ן יעלו. אני הבנתי שייווצר פער פשוט בין מחפשי הדירות לבין המלאי. סבתא שלי אמרה לי בזמנו ש-"תמיד אחרי מלחמות מחירים עולים", וסבתא שלי תמיד צודקת. עכשיו ברצינות, הקורונה הייתה מעין מלחמה מבחינות רבות. עם זאת, אני מאמין שהמצב צפוי להתקרר. המחירים לא ירדו, אבל העלייה תיעצר". 

דירות בנווה שאנן, יח דירות בנווה שאנן | יח''צ דירות בנווה שאנן, יח

לפרטים נוספים לרוכשי דירות בנווה שאנן, או למוכרים המחפשים משרד ייעוץ שיטפל בנכס שבבעלותם, כנסו לאתר של משרד גרביטאס. אפשר להיכנס גם לעמוד הפייסבוק של המשרד, או לעמוד המשרד באתר מדלןשיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות