אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גלובל-אי זינקה - ובעלי המניות ייפגשו עם מיליארד דולר יורם אורון | צילום: Red Dot Capital

גלובל-אי זינקה - ובעלי המניות ייפגשו עם מיליארד דולר

רד דוט של יורם אורון, קרן אייפקס, מייסדי חברת האי-קומרס וקרנות מחו"ל ימכרו מניות - פחות מחצי שנה לאחר ההנפקה בוול סטריט. בין המוכרים גם שם מפתיע - גבי רוטר, בעל השליטה בקסטרו, שייפגש עם 13 מיליון דולר

08.09.2021, 12:34 | סופי שולמן

גלובל-אי הישראלית מככבת ברשימת המניות הטריות שהניבו את התשואה הגבוהה ביותר למשקיעים עם זינוק של פי שלושה מאז הנפקתה הראשונה בנאסד"ק במאי השנה. החברה, שפיתחה פתרונות לוקליזציה עבור אתרי אי-קומרס, הונפקה במחיר של 25 דולר למניה, אשר שיקף לה שווי של 3.5 מיליארד דולר, ובשבוע שעבר הגיעה למחיר שיא של 81 דולר. כעת בעלי המניות בגלובל-אי מבקשים לממש חלק מאחזקותיהם ולהיפגש עם המזומנים. 


קראו עוד בכלכליסט:


גלובל-אי הגישה אתמול תשקיף להנפקת סקנדרי גדולה של מיליארד דולר, כאשר החברה לא תקבל ממנה תקבולים כלשהם. כל 12 מיליון המניות שיימכרו במסגרת הגיוס יחד עם 1.8 מיליון מניות נוספות שהוקצו לחתמים יהיו של בעלי המניות בלבד. מניית גלובל-אי נפלה בתום המסחר של יום שלישי בכמעט 7% לאחר פרסום תשקיף ההנפקה.


: יורם אורון, צילום: Red Dot Capital : יורם אורון | צילום: Red Dot Capital : יורם אורון, צילום: Red Dot Capital

אחד השמות המפתיעים שמתגלים בתשקיף הוא רוטר החזקות של גבי רוטר, מבעלי השליטה בקסטרו. שמו לא נחשף עד היום בתשקיף ההנפקה הראשונה משום שהוא מחזיק פחות מ-5% מהחברה. אבל כעת הוא צפוי למכור 175.8 אלף מניות גלובל-אי בשווי של 13 מיליון דולר, סכום שדומה לרווח השיא הרבעוני של 50 מיליון שקל שהציגה קסטרו. זאת מסך האחזקה של 1.2 מיליון מניות בשווי 90 מיליון דולר. יצוין כי קסטרו היא אחת הלקוחות של גלובל-אי.

המרוויח הגדול ביותר מהנפקתה של גלובל-אי וזינוקה המהיר הוא יורם אורון, מוותיקי תעשיית הון הסיכון הישראלית, שעומד בראש קרן רד דוט. הקרן השקיעה בחברה באחד מסבבי הגיוס הראשונים שלה ב-2016, מחזיקה כיום 12.8% ממנה ונמנית עם בעלי המניות הגדולים בה. בהנפקה הקרובה תמכור קרן רד דוט, שבהובלת אורון, 2.7 מיליון מניות, ותיפגש עם 200 מיליון דולר. לאחר המכירה תישאר הקרן בין בעלי המניות הגדולים בגלובל-אי, עם נתח של 10.7%.

גם קרן אייפקס, בניהולה של זהבית כהן, תהיה אחת המממשות הגדולות במסגרת העסקה ותמכור 2 מיליון מניות בסכום מוערך של 150 מיליון דולר. אייפקס השקיעה בגלובל-אי 20 מיליון דולר בלבד ב-2018. לאחר המכירה תישאר אייפקס עם אחזקה של כ-8% בגלובל-אי, ועדיין תהיה מבעלי המניות הגדולים. גבי רוטר, צילום: שאול גולן גבי רוטר | צילום: שאול גולן גבי רוטר, צילום: שאול גולן


שלושת מייסדי גלובל-אי - אמיר שלכט, שחר תמרי וניר דבי, המכהנים היום בתפקידי ניהול שונים בחברה - ימכרו כל אחד כחצי מיליון מניות תמורת 40 מיליון דולר. מדובר בחלק קטן יחסית מאחזקותיהם, ולאחר המכירה כל אחד מהם יישאר עם חבילה של כ-4% בחברה, שנסחרת סביב שווי של 10 מיליארד דולר. בין המממשים הקטנים יותר גם משקיעים ישראלים פרטיים, ובהם ירון למלבאום ויצחק שקד וכן קרן ויולה קרדיט.


מימין: אמיר שלכט, שחר תמרי וניר דבי, מייסדי החברה מימין: אמיר שלכט, שחר תמרי וניר דבי, מייסדי החברה מימין: אמיר שלכט, שחר תמרי וניר דבי, מייסדי החברה


מבין המשקיעים הזרים, קרן וויטרוביאן, שהובילה את סבב הגיוס האחרון של גלובל-אי לפי שווי של חצי מיליארד דולר ובעלת המניות הגדולה בה, תמכור חבילה של 3.8 מיליון מניות. לעומת זאת, ענקית האי-קומרס הקנדית שופיפיי (SHOPIFY) וגם תאגיד השילוח DHL, שמחזיקים ב-7% ו-15% מגלובל-אי בהתאמה, לא ימכרו מניות בהנפקה. 

גלובל-אי הוקמה ב-2013 על ידי קבוצת יוצאי בנק הפועלים אמיר שלכט, שחר תמרי וניר דבי. שלכט, שפיקד בעבר על תוכנית תלפיות של צה"ל, משמש כמנכ"ל החברה, תמרי מכהן בתפקיד COO, ודבי הוא סמנכ"ל השיווק. משרדי החברה נמצאים בפתח תקווה, והיא מעסיקה 290 עובדים. 

גלובל-אי סיימה את הרבעון האחרון עם קפיצה של 92% בהכנסות ל-57.3 מיליון דולר, והעלתה את תחזית ההכנסות השנתית לכ-230 מיליון דולר. 

תגיות