אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדת המינויים פסלה את מינוי אמי פלמור לתפקיד יו"ר חברת החשמל צילום: אוראל כהן

ועדת המינויים פסלה את מינוי אמי פלמור לתפקיד יו"ר חברת החשמל

מנכ"לית משרד המשפטים לשעבר היתה המועמדת לתפקיד מטעמם של שרת האנרגיה קארין אלהרר ושר האוצר אביגדור ליברמן; פסילתה תואמת את ההערכות המוקדמות בקרב גורמים שונים, שהתחזקו אחרי שהוועדה החליטה לפסול את עמיר פרץ - מועמד שר הביטחון בני גנץ - מלכהן בתפקיד יו"ר התעשייה האווירית

02.11.2021, 16:01 | שלמה טייטלבאום

ועדת המינויים, בראשות השופטת בלהה גילאור, החליטה היום (ג') לא להמליץ על אמי פלמור לתפקיד יו"ר דירקטוריון חברת החשמל. פלמור היתה המועמדת לתפקיד מטעמם של שרת האנרגיה קארין אלהרר ושר האוצר אביגדור ליברמן.

ההחלטה תואמת את ההערכות המוקדמות בקרב גורמים שונים, שהתחזקו מאוד אחרי שהוועדה החליטה לפסול את עמיר פרץ - המועמד מטעם שר הביטחון בני גנץ - מלכהן בתפקיד יו"ר התעשייה האווירית.

קראו עוד בכלכליסט:

בשלב זה לא התפרסמה החלטת הוועדה במלואה, אך ל"כלכליסט" נודע כי אנשיה לא השתכנעו שלפלמור, מנכ"לית משרד המשפטים לשעבר, יש את הניסיון העסקי הרלוונטי. בנוסף לא ברור מה החליטה הוועדה בנוגע לשאלה אם פלמור היתה עוברת את נבחרת הדירקטורים או לא - שאלה שעמדה במוקד המחלוקת בין רשות החברות לבין נציגי משרד המשפטים.

נבחרת הדירקטורים היא מאגר ממשלתי של דירקטורים שהוקם ב-2013. הנכנסים למאגר עוברים מסלול שוויוני, פומבי ותחרותי. הנבחרת הוקמה כדי למנוע מינויים פסולים בחברות הממשלתיות, ולהגדיל את הסיכוי למצוא את המועמדים הטובים ביותר לניהול החברות הממשלתיות.

אמי פלמור, צילום: אוראל כהן אמי פלמור | צילום: אוראל כהן אמי פלמור, צילום: אוראל כהן

כיום יש שבעה מסלולי ניקוד בנבחרת הדירקטורים: פרופיל ניהולי בכיר, פרופיל פיננסי, פרופיל משפטי, פרופיל ביטחוני, פרופיל תשתיות, פרופיל חברתי ופרופיל טכנולוגיה וחדשנות שנוסף ב-2017. במאגרים האחרונים הפרופיל הניהולי כלל גם מנהלים מהמגזר הציבורי וגם מהמגזר העסקי - אך לקראת המאגר הבא הוחלט לפצל ולייצר מסלול ייחודי לבעלי תפקיד ניהולי במגזר הציבורי - מה שעשוי, או היה אמור, לשחק לידיה של פלמור.

ליברמן ואלהרר הכריזו על מינויה של פלמור לתפקיד יו"ר חברת החשמל לפני שלושה חודשים, אלא שההכרזה נתקלה בחוות הדעת של דינה זילבר, לשעבר המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, שקבעה כי מינוי של מי שאינו חבר בנבחרת ולא היה מתקבל אליה - אפשרי רק במקרים חריגים במיוחד.

מלשכת שרת האנרגיה נמסר: "עודכנתי יחד עם כלי התקשורת על החלטת ועדת המינויים לא לאשר את מינויה של אמי פלמור לדירקטוריון חברת החשמל. התנהלות רשות החברות לאורך כל התהליך היתה לא עניינית בלשון המעטה, ונועדה מלכתחילה להכשיל את המינוי בכל דרך אפשרית, בין השאר דרך העברת תאריך מוטעה של התכנסות הוועדה, וזאת למרות שהועברה הודעה כי בכוונתנו להעביר מכתב הנמקה משלים למינוי, סירוב לפרט את הסיבות למתן הניקוד לגברת פלמור וניהול התהליך כולו באופן לא שקוף ועל גבי התקשורת".

תגובת שר האוצר לא התקבלה עד כה.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות