אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ג'יי.פי מורגן מבקש למכור את ההלוואה שנתן לנכסים ובניין על מגדל HSBC במנהטן מגדל HSBC במנהטן | צילום: Google Maps

ג'יי.פי מורגן מבקש למכור את ההלוואה שנתן לנכסים ובניין על מגדל HSBC במנהטן

לפי דיווח בבלומברג, הבנק האמריקאי פנה לכמה קונים פוטנציאלים בנוגע לרכישת ההלוואה בגובה של כ-350 מיליון דולר על הבניין; ברקע: הלחץ של הרגולטורים להקטין החשיפה לנדל"ן

16.07.2023, 13:59 | חדשות חוץ

ג'יי.פי מורגן מעוניין למכור הלוואה שנתן לנכסים ובניין על מגדל HSBC במנהטן, שבבעלות נכסים ובניין; זאת, על רקע הלחץ שמפעילים הרגולטורים על הבנקים לצמצם את החשיפה שלהם לנדל"ן משרדים, כך לפי דיווח בבלומברג.

לטענת אנשים המעורים בנושא, בבנק כבר פנו לקונים פוטנציאלים בנוגע לרכישה של ההלוואה בגובה של כ-350 מיליון דולר על המגדל השוכן בשדרה החמישית מספר 452. בניסיון להמתיק את העסקה, בבנק הציעו מימון בתנאים זולים מתעריפי השוק לקונה הפוטנציאלי, כך לפי המקורבים שביקשו להישאר בעילום שם.

המהלך מגיע שנה בלבד לאחר שג'יי.פי מורגן מימן מחדש את החוב על הבניין. פירעון ההלוואה הוא ב-2024, אך לפי הדו"חות הפיננסיים של נכסים ובניין יש אפשרויות להאריך אותה.

דובר של ג'יי.פי מורגן סירב להגיב. מנכסים ובניין לא התקבלה תשובה לבקשת תגובה.

בנקים בארה"ב מחפשים דרכים לנהל את החשיפה שלהם לנדל"ן מסחרי, זאת על רקע התגברות הסיכונים והגברת הרגולציה. בנייני משרדים במיוחד עומדים בפני אתגרים בשל עלויות הלוואה גבוהות יותר מחד גיסא, וירידה בביקוש מאידך גיסא - בעקבות המעבר למודל עבודה היברידי מאז הקורונה וסבבי פיטורים.

הבניין המדובר הוא בן 30 קומות ובשטח של כ-80 אלף מ"ר. הוא נקלע לקשיים בשנה האחרונה, לאחר שב-HSBC ארה"ב הכריז על תוכניות לצמצם את שטח המשרדים ולהעביר בתחילת 2024 את המטה למערב מנהטן. פירוש הדבר כי נכסים ובניין תצטרך למצוא דיירים חדשים, בתקופה שבה הביקוש חלש יחסית ושיעורי התפוסה של משרדים בעיר נמוכים למדי.

לפי הדיווח, בחברה שוקלים מאז 2021 למכור את הבניין, אך פעמיים התהליך לא הבשיל לכדי מכירה. כך למשל, בשלהי 2021 דווח כי חברת הנדל"ן אינובו (Innovo Property Group) הסכימה לרכוש את הבניין עבור 855 מיליון דולר, אך לא הצליחה להשיג את ההון הנדרש לסגירת העסקה. עסקה פוטנציאלית נוספת למכירת המגדל גם כן לא הצליחה להיסגר, כך לפי מסמכים שהגישה החברה.

בנכסים ובניין דיווחו שהשווי של המגדל נפל בספטמבר 2022 ל-720 מיליון דולר לאחר שהשיגו את המימון מחדש מג'יי.פי מורגן.


תגיות