אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תביעה נגד אקסון: לא חקרה ולא מנעה הנחת חבלי תלייה על שולחנות של עובדים אקסון מוביל | צילום: רויטרס

תביעה נגד אקסון: לא חקרה ולא מנעה הנחת חבלי תלייה על שולחנות של עובדים

לפי דיווח ב-CNN, תביעה שהוגשה נגד חברת הנפט טוענת שהייתה מודעת למספר תקריות - אך לא חקרה אותן ולא מנעה הישנות של מקרים דומים. הוועדה לשוויון הזדמנויות בתעסוקה בארה"ב מאשימה את החברה שהפרה את החוק בשל העדר נקיטת פעולות בעניין ויצרה סביבת עבודה גזענית

03.03.2023, 11:01 | חדשות חוץ

תביעה הוגשה בארה"ב נגד ענקית הנפט אקסון מוביל. החברה מואשמת שהייתה מודעת למספר תלונות על הנחת חבלי תלייה על שולחנות עובדים במתחם שלה בלואיזיאנה, אך לא חקרה כראוי את התקריות או נקטה פעולות למנוע את הישנותן, כך לפי דיווח ב-CNN.

לפי התביעה, שהוגשה על ידי הוועדה לשוויון הזדמנויות בתעסוקה בארה"ב (EEOC), בינואר 2020 עובד שחור במפעל הכימיקלים של החברה בבאטון רוג' מצא בעמדה שלו חבל תלייה ודיווח על כך. באותו הזמן באקסון היו מודעים לשלוש תקריות דומות נוספות, אך הטענה היא כי החברה לא חקרה את האירועים ולא מנעה אירועים דומים. בדצמבר אותה השנה דווח על תקרית חמישית של הנחת חבל תלייה במתחם.

"חבל תלייה הוא סמל ותיק המקושר לאירועי לינץ' באפריקאים–אמריקאים", אמרה אליזבת אואן, עורכת דין במשרדי EEOC בניו אורלינס. "סמלים מסוג זה מייצרים אווירה של פחד, ומשפיעים על סביבת מקום העבודה עבור העובדים האפריקאים-אמריקאים".

אקסון מואשמת שהפרה את החוק בשל העדר נקיטת פעולות בעניין ויצרה סביבת עבודה גזענית. "כשעובדים מגלים על התנהלות גזענית פוגענית או מאיימת במקום העבודה, יש חובה משפטית לנקוט פעולות מניעה ותיקון שמטרתן להפסיק זאת", הוסיף רודי סוסטייטה מהמשרד ביוסטון של הוועדה.

טוד ספיטלר, הדובר של אקסון מוביל, מסר בהצהרה כי החברה חולקת על ממצאי הוועדה. "אקסון ביצעה חקירה מקיפה של התלונה, ולא נמצאו ראיות לתמוך בהאשמות לאפליה", אמר. עוד הוסיף כי באקסון יש מדיניות של "אפס סובלנות כלפי כל צורה של הטרדה או אפליה במקום העבודה, וביססנו מספר דרכים עבור העובדים, הקבלנים, הספקים והלקוחות לדווח בצורה בטוחה על תקריות מסוג זה".תגיות