אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טייק 2: גזית גלוב הגישה הצעה חדשה לרכישת מניות המיעוט באטריום צילום: נמרוד גליקמן

טייק 2: גזית גלוב הגישה הצעה חדשה לרכישת מניות המיעוט באטריום

שנתיים לאחר שבעלי המניות באטריום דחו הצעת רכש קודמת, גזית גלוב מוכנה עתה לשלם 335 מיליון יורו עבור מניות המיעוט, נתח של 25% - שווי ההצעה גבוה ב-14% ממחיר השוק; המייסד והמנכ"ל, חיים כצמן: "המיזוג יקרב את גזית לנכסי אטריום ויאפשר גמישות מלאה בקבוצה בכל הקשור לתפעול נכסים"

02.08.2021, 09:50 | יניב רחימי

חברת הנדל"ן המניב גזית גלוב  שבשליטת חיים כצמן הגישה הצעת לרכישת כלל מניות המיעוט בחברה הבת (75%) אטריום.


קראו עוד בכלכליסט:


במסגרת הצעת הרכש מבקשת גזית גלוב לרכוש 25% מהון המניות של אטריום במחיר של 3.35 יורו למניה ובתמורה כוללת של כ-335 מיליון יורו (1.28 מיליארד שקל) שתשולם כולה במזומן. המחיר המוצע בהצעת הרכש גבוה ב-14.3% משער הסגירה של מניית אטריום ביום המסחר האחרון באמסטרדם.

זהו ניסיון נוסף של גזית גלוב להפוך לבעלת המניות היחידה באטריום. בחודש אוקטובר 2019 דחו בעלי מניות המיעוט באטריום הצעת רכש - ההצעה של 2019 עמדה על 3.75 יורו למניה ובתמורה כוללת של 565 מיליון יורו במזומן עבור 39.9% ממניות החברה.

הדירקטוריון של אטריום צפוי להקים ועדת דירקטוריון בלתי תלויה לבחינת המיזוג המוצע ולניהול המשא ומתן. אם העסקה אכן תאושר על ידי בעלי המניות בסופו של דבר, אטריום תהפוך לחברה פרטית בבעלות מלאה של גזית גלוב ומניותיה ימחקו מהמסחר בבורסות של וינה ואמסטרדם.

אטריום היא חברה ציבורית בעלת תיק נכסים שרובו ממוקם בערים וורשה ופראג. החברה נכנס בשנים האחרונות גם לתחום הדיור להשכרה. בסוף הרבעון השני (30 ביוני 2021)  היו בבעלות אטריום 26 נכסים ששיעור התפוסה בהם עמד על 92.2%. 

חיים כצמן, מייסד ומנכ"ל גזית גלוב אמר: "המיזוג יקרב את גזית לנכסי אטריום ויאפשר גמישות מלאה בקבוצה בכל הקשור לתפעול נכסים, בנייה ופיתוח של נכסים קיימים, תזרימי המזומנים ומימון הנכסים הקיימים. אנו מאמינים שעם הפיכת אטריום לחברה פרטית בבעלות גזית, נוכל לייצר ערך באמצעות סינרגיות בתחום התפעול, מימון ושוק ההון"

עוד ציין כצמן כי "אנו נמשיך את התכנית של אטריום למחזור וטיוב תיק הנכסים אותה אטריום מיישמת בהצלחה בשנים האחרונות, נגביר את קצב מכירת הנכסים שאינם נכסי ליבה, מה שיתרום להורדת המינוף והגעה לייעדי המינוף שלנו".


מנכ"ל גזית גלוב חיים כצמן , צילום: עמית שעל מנכ"ל גזית גלוב חיים כצמן | צילום: עמית שעל מנכ"ל גזית גלוב חיים כצמן , צילום: עמית שעל


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות