אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל משרד התיירות אמיר הלוי הודיע על פרישה לאחר עשור; דני שחר מועמד להחליפו צילום: עמית שעל

מנכ"ל משרד התיירות אמיר הלוי הודיע על פרישה לאחר עשור; דני שחר מועמד להחליפו

לדברי הלוי: "החלטתי כי הגיע הזמן להעביר את מקל ניהול המשרד הלאה ולצאת לדרך חדשה". הלוי היה ותיק המנכ"לים בשירות המדינה, הוא מונה לתפקידו בשנת 2013 על ידי שר התיירות דאז עוזי לנדאו. במהלך כהונתו נשבר שיא בתיירות הנכנסת לישראל, כשבשנת 2019 נכנסו לישראל כ-4.9 מיליון תיירים

16.11.2021, 12:28 | יובל שדה

מנכ"ל משרד התיירות בתשע השנים האחרונות אמיר הלוי הודיע על כך שהוא פורש ומעוניין לסיים את תפקידו: "החלטתי כי הגיע הזמן להעביר את מקל ניהול המשרד הלאה ולצאת לדרך חדשה". 

הלוי היה ותיק המנכ"לים בשירות המדינה, הוא מונה לתפקידו בשנת 2013 על ידי שר התיירות דאז עוזי לנדאו. במהלך כהונתו עבד עם חמישה שרי תיירות שונים.

קראו עוד בכלכליסט:

לפי הודעת משרד התיירות, במהלך שנות כהונתו הוביל הלוי רפורמות רבות באסטרטגיה השיווקית הבין-לאומית של משרד התיירות וכן בתחומי התעופה, התשתיות והמבנה הארגוני של משרד התיירות. 

הלוי נכנס לתפקידו בשנת 2013, כשהתיירות הנכנסת בשפל לאחר עשור של סטגנציה בתיירות שלא הצליחה לפרוץ את מחסום ה-2.9 מיליון תיירים בשנה. בזמן כהונתו של הלוי נשבר שיא בתיירות הנכנסת לישראל, כשבשנת 2019 נכנסו לישראל כ-4.9 מיליון תיירים.


אמיר הלוי, מנכ"ל משרד התיירות, צילום: עמית שעל אמיר הלוי, מנכ"ל משרד התיירות | צילום: עמית שעל אמיר הלוי, מנכ"ל משרד התיירות, צילום: עמית שעל


אמיר הלוי: "הובלת משרד התיירות במשך כמעט תשע שנים היתה אתגר מקצועי מרתק. הובלנו מהפכה כלכלית, שיווקית וארגונית מהגדולות שנעשו אי פעם בישראל. שילשנו את תקציב השיווק של המשרד לכחצי מיליארד שקל, פתחנו קווי תעופה מיעדים חדשים רבים ברחבי העולם ועשינו מהפכה בתחום תשתיות התיירות. עם פתיחת השמים, העברת התקציב לכניסת תיירים והעברת החלטת הממשלה לפיתוח הנגב כמותג תיירותי בין-לאומי מוביל, החלטתי כי הגיע הזמן להעביר את מקל ניהול המשרד הלאה ולצאת לדרך חדשה".

שר התיירות יואל רזבוזוב: "אני מודה לאמיר הלוי על תשע שנים בהן הוא הצעיד את משרד התיירות ואת כל התיירות לישראל לשיאים אדירים. בתקופתו מדינת ישראל הצליחה לארח כ-4.5 מיליון תיירים בשנה, שהכניסו כ-40 מיליארד שקל למשק הישראלי. העובדה שאמיר הלוי נענה לבקשתי להישאר בתפקידו ובמשרד עד שנסיים את גלי הקורונה, ונחזיר את התיירים לישראל, זוכה להערכה. זו היתה עבורי העברת מקל מקצועית ונכונה לתעשיית התיירות בישראל, לכל עובדיה שסבלו כמעט שנתיים ממשבר הקורונה ולעובדי המשרד הנפלאים. מדינת ישראל מוקירה לך את שעשית עבורה".

מי שמועמד להחליף את הלוי בתפקידו הוא דני שחר, מנהל הרשות הלאומית לביטחון קהילתי במשרד לביטחון פנים. שחר שימש כראש מינהל התפעול בעיריית נתניה וממלא מקום מנכ"ל, לאחר מכן כיהן כמנהל תוכנית עיר ללא אלימות, שיטור עירוני והמרחב הכפרי במשרד לביטחון הפנים. בלשכת שר התיירות רזבוזוב השיבו כי הם "אינם מאשרים ואינם מכחישים" כי שחר מועמד לתפקיד. שחר גם לא הכחיש את מועמדותו לתפקיד.שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות