אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"אני עוסקת בפיננסים וביטוח, אבל האנשים הם העסק שלי" הילה חגואל: סוכנות פיננסית ופנסיונית | צילום:מיקי פורת

"אני עוסקת בפיננסים וביטוח, אבל האנשים הם העסק שלי"

אם זה היה תלוי בהילה חגואל ילדים היו לומדים חינוך פיננסי כבר בבית הספר כמקצוע חובה – "כי אין גיל צעיר מדי להתחיל להבין בתחום החשוב כל כך לחיים של כולנו"

01.03.2022, 14:54 | בשיתוף עוברות ושוות
הילה חגואל : סוכנת ביטוח ומתכננת פרישה, צילום:מיקי פורת הילה חגואל : סוכנת ביטוח ומתכננת פרישה | צילום:מיקי פורת הילה חגואל : סוכנת ביטוח ומתכננת פרישה, צילום:מיקי פורת

כרטיס ביקור

שם: הילה חגואל

מקצוע: סוכנת ביטוח ומתכננת פרישה

שם העסק: הילה חגואל סוכנות פיננסית ופנסיונית

מקום מגורים: הרצליה

# "להתנהל בעו"ש באופן נכון לא להיכנס למינוסים. יש פעמים שאני רואה חיסכון, אבל במקביל חריגת אשראי בבנק. עדיף לצמצם את החיסכון ולהתנהל נכון יותר.

# "מינוף הון אישי. אם יש הון או חיסכון עצמי פנוי בבנק מומלץ להתחיל לחסוך במוצרים כגון גמל להשקעה או פוליסה פיננסית וכו' לפי התאמה אישית, ולבחור מסלול שתואם את זמן החיסכון ומטרתו ובכך למנף את ההון האישי".

# "התרגלו לחסוך. אפילו אם מתחילים ממש בקטן. במהלך הזמן תיהנו ממנוע הריבית דריבית ותוכלו להגיע לחיסכון וביטחון כלכלי גדול יותר.

מה היה הצעד הראשון בקריירה הנוכחית?

"למדתי תואר ראשון ביחסים בינלאומיים ומנהל עסקים. בשנתי האחרונה בתואר התחלתי להתמחות בבית השקעות ששמו פרפקט שוקי הון, שלימים עבר מיזוג עם אלטשולר שחם. בתחילה עבדתי בתחום התפעול, אבל מהר מאוד הבנתי שאני חייבת לעבוד בפרונט עם לקוחות ולמצוא להם פתרונות פיננסיים יצירתיים. זה היה גם הדחף לצאת לעצמאות ולהעניק ללקוחות שלי טיפול הוליסטי. בשלב מאוחר יותר למדתי תכנון פרישה וקיבלתי רישיון לעסוק בתחום מטעם משרד האוצר".

מחקרים מראים שמרבית הנשים נרתעות מעיסוק בפיננסים.

"נשים רבות נרתעות מעיסוק בפיננסים, הסיבות לכך מורכבות, אבל לפעמים זה עשוי לנבוע מהפחד לטעות בתחום הכספי החשוב כל כך. זה מתבטא בכך שבפועל השליטה בכסף בתא

המשפחתי נמצאת לרוב בידי הגברים, ופחות נשים מנהלות את הכסף המשפחתי. לא פעם אני נפגשת ועובדת עם נשים שלא ניהלו בעבר את הכסף שלהן והחיים 'כפו' עליהן לקבל החלטות בנוגע לכסף, עקב גירושים או פטירת הבעל. בתהליך אני ממש מובילה אותן צעד אחר צעד, בדרך למקום בטוח יותר ומובן".

מה העצה הכי טובה שקיבלת במהלך הקריירה?

"קיבלתי הרבה עצות טובות – אחת מהן היא לעבוד במה שאת אוהבת. אנשים רבים מספרים לי שהם לא נהנים בעבודה שלהם, אבל אין להם ברירה כי הם צריכים להתפרנס. אבל, אנחנו נמצאים הרבה מאוד שעות בעבודה ולכן חשוב שהיא תהיה מספקת ושיהיה כיף להתעורר בבוקר ולצאת אליה. אני אימצתי את העצה הזאת ובחרתי לעבוד רק במה שאני אוהבת. כדי להגיע לשם את צריכה להתנסות ולדייק את עצמך כל הזמן. להעז, לפעמים להיכשל, ולהצליח, עם ניהול ומזעור סיכונים מראש".

מה העצה הכי גרועה שקיבלת?

"לא לקחת סיכונים בחיים! עם השנים והניסיון המקצועי שצברתי, הבנתי שאי-לקיחת סיכונים מובילה לשחיקה וחוסר צמיחה. אם את לא מנסה ורק מונעת מהפחדים שלך אז את לא מתקדמת לשום מקום".

הילה חגואל: סוכנות פיננסית ופנסיונית, צילום:מיקי פורת הילה חגואל: סוכנות פיננסית ופנסיונית | צילום:מיקי פורת הילה חגואל: סוכנות פיננסית ופנסיונית, צילום:מיקי פורת

ספרי על לקוחה אחת, שהפכה ל"אבן דרך" משמעותית בקריירה שלך.

"לפני שנים אחדות הגיעה אליי לקוחה שהיה לה הון עצמי מסוים, וגם הייתה לה משכנתא בריבית מאוד גבוהה. היא כבר עמדה להשתמש בהון שלה כדי לסגור את המשכנתא. אבל אחרי שבחנו את כל הנתונים, ייעצתי לה לפתוח פוליסת חיסכון ולהפקיד בה את סכום הכסף שבאמצעותו היא רצתה לכסות את המשכנתא. נוסף על כך, ייעצתי לה לקחת על בסיס הפוליסה הלוואה בריבית נמוכה יותר, שבעזרתה היא כיסתה את המשכנתא. כך שבפועל, לא רק ששמרנו לה על הכסף, שהמשיך להיות מנוהל בשוק ההון ולהניב רווחים, אלא גם סילקנו את המשכנתא. למעשה, זו הייתה דרך מתוחכמת להגדלת ההון האישי".

מה הדבר שמבדל את העסק שלך מעסקים דומים?

"ערכי העסק שאני מנהלת מתבססים על יושרה, שקיפות והוגנות, וכן התאמה קשובה לצורך האישי,

עם מחויבות משותפת, צמיחה אישית ושירות מקצועי ואדיב. אני נותנת מגוון פתרונות תחת קורת גג אחת. זה מאפשר לי לבחור ללקוחות את ההשקעות המועדפות, עם התאמה למצבים השונים בחיים.

"אני בונה לכל לקוח.ה שמגיע.ה אליי מסלול ייחודי ובלתי מוטה לחברה מסוימת, מסלול שילווה אותו.ה במשל שנים בהתאם לצרכים האישיים והמשפחתיים שלו.ה. כל התהליך מבוצע בגובה העיניים ומונגש בשפה פשוטה, כשמעל הכל עומד עיקרון מקודש: לעשות רק מה שטוב ללקוח.ה. לקוחותיי מקבלים ליווי צעד אחר צעד לאורך כל הדרך – מנקודת ההתחלה של הפעילות המשותפת, במהלך החיים ושנות העבודה, בפרישה, וגם בתקופה שלאחר מכן".

מה את מציעה למי שרוצה להיכנס לתחום אבל חוששת ממנו?

"הכי חשוב זה ללמוד לנהל את הפחדים שלנו ולא לתת להם לנהל אותנו. אפשר להתחיל במהלכים קטנים, ללמוד את השוק ואיך את מגיב.ה לתנודות השוק, ולעבור למהלכים גדולים יותר עם הזמן. בסופו של דבר, אין חכם.ה וטוב.ה כבעל.ת ניסיון, וכל אחד ואחת צריך להתנהל בקצב שמתאים.ה להם".

לפנייה אל הילה חגואל>>
תגיות