אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מניית טסלה זינקה אמש ב-13% ואלון מאסק התעשר ביום אחד ב-36 מיליארד דולר AFP

מניית טסלה זינקה אמש ב-13% ואלון מאסק התעשר ביום אחד ב-36 מיליארד דולר

שוויו הנקי של מייסד טסלה והאיש העשיר בעולם עומד על 288.6 מיליארד דולר - גדול יותר משווי נייקי; רשם את העלייה היומית הגדולה בהיסטוריה בהון האישי, לאחר הדיווחים על העסקה עם הרץ, שהרימה את שווי טסלה מעל לטריליון דולר; ג'ף בזוס נותר במקום השני עם 192.6 מיליארד דולר

26.10.2021, 11:57 | חדשות חוץ

הונו הפרטי של אלון מאסק קפץ ב-36.2 מיליארד דולר אתמול ל-288.6 מיליארד דולר, לאחר שחברת השכרת הרכב הרץ גלובל הזמינה מטסלה 100,000 מכוניות, בתמורה ל-4.4 מיליארד דולר (עסקה שתבשיל עד סוף 2022). 


קראו עוד בכלכליסט:


בנוסף, אופציות על מניות החברה שהיו בידיו של מאסק הבשילו. מדובר בנתח של אופציות, שביעי במספר, שמאסק מחזיק מ-2018, ועתה הוא מימש אותן למניות בשווי של 8 מיליארד דולר. כשני שלישים מהונו הנקי של מאסק קשורים ישירות למניות ואופציות של יצרנית הרכב החשמלי אותה ייסד, ובה הוא משמש כמנכ"ל.


אלון מאסק, צילום: Getty אלון מאסק | צילום: Getty אלון מאסק, צילום: Getty


מאסק ניפץ שיא נוסף, כשרשם את העלייה היומית הגדולה ביותר בהון האישי, כך לפי מדד המילארדרים של בלומברג - גדולה אף מזו של הטייקון הסיני זונג שנשן, שהונו קפץ ב-32 מיליארד דולר בשנה שעברה, לאחר שחברת המים המבוקבקים שלו, נונגפו ספרינג, הונפקה. 

שוויו הנקי של מאסק שעומד כאמור על 288.6 מיליארד דולר גדול כעת יותר מערך השוק של חברות כמו אקסון מובייל (נפט) ונייקי. מניית טסלה זינקה ב-13% אמש כאמור בעקבות הדיווחים על העסקה עם הרץ, והקפיצה את שווי השוק שלה אל מעבר לטריליון דולר. 

מאסק הולך ומגדיל את הפער בינו לבין מגה-מיליארדרים אחרים, בכל הקשור להון האישי. ג'ף בזוס נמצא במקום השני ברשימת עשירי העולם עם 192.6 מיליארד דולר, על פי מדד המיליארדרים של בלומברג. הקפיצה יוצאת הדופן בהונו של מאסק מגיעה בעוד מחוקקים דמוקרטים, בתמיכת הנשיא ביידן, עובדים על תכנית למיסוי של רווחיהם של האמריקאים העשירים ביותר.

יו"ר וועדת האוצר של הסנאט, רון וויידן מאורגון, עומד בראש תכנון של מה שמכונה מס ההכנסה של המיליארדרים, שמכוון לאנשים בעלי נכסים של יותר ממיליארד דולר, או בעלי הכנסה שנתית של לפחות 100 מיליון דולר במשך שלוש שנים רצופות. 

העובדה שרוב הונו של מאסק קיים בצורת מניות איפשרה לו להרוויח מיליארדי דולרים נוספים ולהפוך לאיש העשיר בעולם מבלי שיהיו בידיו נכסים נוזליים רבים. הוא לא מקבל שכר מטסלה, וחלק ממניותיו מהוות ערובות להלוואות פרטיות, על פי מסמכים של החברה. ב-2019 הוא אמר לחבר מושבעים פדרלי שלמרות מעמדו כמיליארדר, אין בידיו הרבה כסף מזומן. בהמשך של אותה שנה הוא הודיע כי הוא מתכנן למכור את הבתים שלו ו"כמעט את כל" נכסיו הפיזיים. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות