אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עסקת ענק בסייבר: סיסקו רוכשת את ספלאנק לפי שווי של 28 מיליארד דולר ספלאנק וסיסקו. רווח לשני הצדדים | צילום: JHVEPhoto Ken Wolter\ שאטרסטוק

עסקת ענק בסייבר: סיסקו רוכשת את ספלאנק לפי שווי של 28 מיליארד דולר

עסקת הרכישה הגדולה אי פעם של ענקית הטכנולוגיה האמריקאית "תהפוך אותה בשילוב עם ספלאנק לאחת מחברות התוכנה הגדולות בעולם", כך בהצהרה משותפת לשתי החברות; סיסקו תשלם 157 דולר עבור מניית ספלאנק, המהווה פרמיה של 31% למחיר הנעילה שלה אמש

21.09.2023, 17:44 | חדשות חוץ

סיסקו (Cisco) רכשה את חברת אבטחת הסייבר ספלאנק (Splunk) לפי שווי של 28 מיליארד דולר בעסקה הגדולה ביותר שלה אי פעם. זאת כדי לחזק את עסקי התוכנה שלה ולנצל את השימוש הגובר בבינה מלאכותית, כך הודיעו שתי החברות היום (ה'). העסקה תסייע בהפחתת התלות של סיסקו בעסקי ציוד הרשת שלה, שסבלו בשנים האחרונות מבעיות בשרשרת האספקה והאטה בביקוש שהחלה לאחר המגפה.

סיסקו הציעה 157 דולר במזומן עבור כל מניה של ספלאנק, המהווה פרמיה של 31% למחיר הסגירה האחרון של החברה. "השילוב של סיסקו וספלאנק יהפוך לאחת מחברות התוכנה הגדולות בעולם ויאיץ את השינוי העסקי של סיסקו ואת ההכנסות הצפויות", נאמר בהצהרה משותפת.

לסיסקו יש כבר שותפות באבטחת נתונים עם ספלאנק, אשר לה יותר מ- 15 אלף לקוחות, ביניהן חברות בולטות כמו קוקה קולה, אינטל ופורשה. לאחר שבשנה שעברה חל זינוק של כמעט 40% בצמיחה בהכנסות שלה, התמודדה ספלאנק עם האטה בביקוש בתעשייה ב-2023 שנגרמה מעלייה בריבית ואינפלציה דביקה.

הרכישה שלה תאיץ את הצמיחה בהכנסות ואת הרווח הגולמי של סיסקו מבוססת החומרה בשנת הכספים הראשונה שלאחר סגירת העסקה, כך לפי החברות. "סיסקו קנתה עסק סינרגטי טוב במחיר טוב. זה רווח לשני הצדדים", אמר תומאס הייז, יו"ר קרן הגידור Great Hill Capital. "זה ייתן לסיסקו יתרון באבטחה התומכת בינה מלאכותית". עם זאת, החפיפה של שתי החברות בעסקי האבטחה עלולה לזמן בדיקה של הגבלים עסקיים.

העסקה, שאושרה פה אחד על ידי מועצות המנהלים של סיסקו וספלאנק, צפויה להיסגר עד סוף הרבעון השלישי של 2024, בכפוף לאישורים רגולטוריים. אם העסקה תיגנז, תצטרך סיסקו תצטרך לשלם דמי ביטול של 1.48 מיליארד דולר.


תגיות