אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
11 הסטארט-אפים שבדרך לכבוש את השוק

ועידת ניו יורק

11 הסטארט-אפים שבדרך לכבוש את השוק

קרן קומרה קפיטל נאלצה השנה לחרוג ממנהגה בבואה לבחור את עשר חברות הצמיחה המבטיחות של השנה: עשרות פניות מחברות חדשניות, המושתתות על טכנולוגיות מעמיקות ברמה גבוהה, גרמו לה לבחור לרשימה 11 חברות, שייקחו חלק במשלחת ההייטק של כלכליסט לוועידת Mind the Tech בניו יורק; אלו חברות ההייטק הישראליות שבדרכן להפוך לדבר הגדול הבא

16.11.2021, 09:17 | עומר כביר

מבנק כשירות לתג הקטן שמגלה כמה פעמים נמדדה כל חולצה, ממערכת שמדמה מתקפת האקרים ועד זיהוי אוטומטי של מתקפות סייבר: אלו החברות הישראליות המבטיחות ביותר של קרן קומרה קפיטל.

 הקרן מפרסמת היום, זו השנה השלישית, את רשימת חברות הצמיחה המבטיחות ביותר בהייטק הישראלי, שנמצאות בדרכן להפוך לדבר הגדול הבא. מסורתית, כוללת הרשימה 10 חברות ואולם השנה נאלצה הקרן לחרוג ממנהגה ולכלול ב-11 חברות. 

 "זו השנה השלישית ברציפות בה אנו בוחרים את חברות הצמיחה המבטיחות של מחר", אמר בועז דינטי, שותף-מנהל בקומרה קפיטל' "השנה, ההיענות היתה גבוהה במיוחד והביאה עימה פניות מעשרות רבות של חברות חדשניות המושתתות על טכנולוגיות מעמיקות עם רמה גבוהה של התאמת מוצר לשוק, אשר כבר היום מציגות צמיחה מהירה ובעיננו בעלות פוטנציאל צמיחה רב נוסף. כשאנו מביטים בגאווה ברשימות שהרכבנו בשנים קודמות, הכוללות חברות שהגיעו להשגים משמעותיים כמו Snyk, BigID, Papaya Global ו-Augury. אנו מתרגשים לצרף אליהן את החברות עליהן נכריז היום, ואנו בטוחים כי הן בדרך מלהפוך מחברות טובות לחברות מעולות בקנה מידה גלובלי".


קונקטים מחברת עובדים ומנהלים תחת קורת גג אחת

Connecteam

תחום פעילות: מחשוב ארגוני

שנת הקמה: 2015

מייסדים: אמיר נחמיה, דניאל נוריאל, יונתן נוריאל  

מספר עובדים: 110

גיוסים: 40 מיליון דולר

משקיעים: אבישי אברהמי, קרן אינסייט, OG tech

קונקטים מציעה פלטפורמה שמאפשרת לחברות לבנות בתוך מספר דקות אפליקציה פנים־ארגונית לניהול עובדי השטח והקצה. הפלטפורמה נמצאת כיום בשימוש של מעל ל־10,000 חברות ברחבי העולם, ובהן סודהסטרים, תנובה, ישרוטל, פוקס, אפיקים שיכון ובינוי, Sodexo ונייקי. הפלטפורמה מאפשרת דיגיטיזציה מלאה של כלל התהליכים בארגון בין מנהלים לעובדים תחת קורת גג אחת - תקשורת פנים־ארגונית, שעון נוכחות, ניהול משמרות, ביצוע משימות, הדרכות ועדכונים. 

מימין: אמיר נחמיה, דניאל נוריאל ויונתן נוריאל, מייסדי Connecteam,  מימין: אמיר נחמיה, דניאל נוריאל ויונתן נוריאל, מייסדי Connecteam מימין: אמיר נחמיה, דניאל נוריאל ויונתן נוריאל, מייסדי Connecteam,

"בתקופת הקורונה, שהיתה מורכבת מאוד, שמחנו לראות עד כמה קונקטים היתה כלי חיוני בהתמודדות ארגונים עם אי־ודאות, מצבי חירום ושינויים תכופים", סיפר בעבר ל"כלכליסט" המנכ"ל, אמיר נחמיה. "שמחנו לגלות שהיא היוותה כלי משמעותי בשמירה על שגרת עבודה ותקשורת תקינה בין עובדים ומנהלים, וסייעה בהפחתת החרדה בקרב העובדים. היכולות לשלוח הודעה שמגיעה עד אחרון העובדים, עם אפשרות לוודא שהגיעה ונקראה, להקים בקלות 'טופס קורונה' לפני הכניסה למפעל או להנגיש נהלים שהשתנו על בסיס כמעט יום־יומי, הן יכולות קריטיות".


קראו עוד בכלכליסט:


התוכנה של Run:AI מגשרת בין המשימות לתשתיות

Run:AI

תחום פעילות: מחשוב ארגוני

שנת הקמה: 2018

מייסדים: מימין: רונן דר ועמרי גלר

מספר עובדים: 63

גיוסים: 43 מיליון דולר

משקיעים: Insight Partners, TLV Partners, S Capital

Run:AI בנתה שכבת תוכנה המגשרת על הפער שבין משימות החישוב ותשתיות המחשוב החדשות. המערכת מאגדת לקבוצה אחת את כל משאבי המחשוב של הארגון ומקצה באופן דינמי ואוטומטי משאבים לכל המשימות הרצות במקביל בהתאם לצורך ולתעדופים הארגוניים.

הפלטפורמה של החברה מסייעת לניצול מקסימלי של משאבי מחשוב, באמצעות ניתוח אוטומטי של המשימות החישוביות שרצות, במיוחד בשלב של אימון הדאטה, שימוש באלגוריתמי חישוב מתקדמים תוך כדי העלמת צווארי הבקבוק והקצאת משאבים יעילה.


מימין: רונן דר ועמרי גלר, מייסדי Run:AI,  מימין: רונן דר ועמרי גלר, מייסדי Run:AI מימין: רונן דר ועמרי גלר, מייסדי Run:AI,


ארמטיק משנה, מפקחת ומונעת דליפות מידע מהענן 

Ermetic

תחום פעילות: סייבר

שנת הקמה: 2019

מייסדים: מימין: מיכאל דולינסקי, אריק גומנובסקי, שי מורג וסיון קריגסמן

מספר עובדים: 100

גיוסים: 27.5 מיליון דולר

משקיעים: Accel, Norwest, Target Global, Glilot 

ארמטיק מספקת פתרונות הגנה מפני סיכוני גישה לפלטפורמות בסביבת ענן. ארמטיק מאפשרת לארגונים לאכוף בצורה הדוקה יותר מדיניות הרשאות על המשתמשים ועל יישומי המחשוב וכך למנוע דליפות מידע מתשתיות הענן. המערכת מזהה אוטומטית את זהויות המשתמשים, השירותים והאפליקציות בסביבת הענן, מנתחת את רמת ההרשאות שלהם ותפקידם תוך גיבוש תפיסה כוללת ומתמשכת, באמצעות השילוב בין יכולות ניתוח מתקדמות להסתכלות מערכתית רחבה.


מימין: סיון קריגסמן, אריק גומנובסקי, מיכאל דולינסקי, שי מורג, מייסדי ארמטיק, צילום: בן יצחקי מימין: סיון קריגסמן, אריק גומנובסקי, מיכאל דולינסקי, שי מורג, מייסדי ארמטיק | צילום: בן יצחקי מימין: סיון קריגסמן, אריק גומנובסקי, מיכאל דולינסקי, שי מורג, מייסדי ארמטיק, צילום: בן יצחקי


סייקוגניטו נגד פריצות

CyCognito

תחום פעילות: סייבר

שנת הקמה: 2017

מייסדים: מימין: דימה פוטחין ורוב גור־זאב

מספר עובדים: 130

גיוסים: 60 מיליון דולר

משקיעים: אקסל, לייטספיד, דן שיינמן, UpWest

המערכת של CyCognito מסייעת לארגונים לחשוף את כל המכשירים, המחשבים והטכנולוגיות המחוברים לרשתם. רבים ממנהלי מערכות המידע אינם יודעים איזה מערכות מחוברות אליהם ועד כמה הן פגיעות. הפלטפורמה של החברה משתמשת בלמידת מכונה כדי לדמות התקפות דיגיטליות על לקוחותיה, וכך להדגים לצוותי הגנת סייבר בארגון מהם הנכסים הדיגיטליים שלהם שהכי פגיעים. סייקוגניטו ייחודית בכך שאין צורך להתקין דבר ברשת הארגון כדי לתפעל את הפלטפורמה שלה. היא עוזרת למנוע פריצות בארגונים הגדולים ביותר בעולם ומתרחבת במהירות.


מימין: דימה פוטחין ורוב גור-זאב, CyCognito, צילום: Scott Kline מימין: דימה פוטחין ורוב גור-זאב, CyCognito | צילום: Scott Kline מימין: דימה פוטחין ורוב גור-זאב, CyCognito, צילום: Scott Kline


הפתרון של גרנולייט

Granulate

תחום פעילות: מערכות שיפור ביצועים

שנת הקמה: 2018

מייסדים: מימין: טל סייג ואסף עזרא

מספר עובדים: 75

גיוסים: 45 מיליון דולר

משקיעים: אינסייט, דון קפיטל, רד דוט, טי.אל.וי, חץ 

עלויות מחשוב עולות הן אתגר עבור חברות בכל הגדלים ומכל ענף. גרנולייט מטפלת בבעיה זו בעזרת פתרון שמתאים את מערכת ההפעלה בצורה ייעודית לאפליקציה של הלקוח על ידי למידה של דפוסי השימוש במשאבים ואת דפוסי זרימת המידע של האפליקציה ברמת מערכת ההפעלה. המערכת מנתחת את מערכת ההפעלה ומזהה צווארי בקבוק ואפשרויות לתעדוף, ובזמן אמת מבצעת החלטות תעדוף ותזמון בצורה הטובה ביותר לצורכי האפליקציה, וכך מתאפשרים שיפורי ביצועים והורדת עלויות משמעותיים.


מימין:טל סייג ואסף עזרא, מייסדי Granulate,  מימין:טל סייג ואסף עזרא, מייסדי Granulate מימין:טל סייג ואסף עזרא, מייסדי Granulate,


ביוניק: מפה לאפליקציות 

Bionic

תחום פעילות: מחשוב ארגוני

שנת הקמה: 2019

מייסדים: מימין: עידן ניניו ואייל ממו

מספר עובדים: 50

גיוסים: 20 מיליון דולר

משקיעים: Cyberstarts, Battery Ventures

ביוניק פיתחה פלטפורמה שמאפשרת לתאגידים לנהל את אלפי האפליקציות הארגוניות שנמצאות בליבת התפעול שלהם. הפלטפורמה שלה מסייעת לצוותי אבטחת מידע להפחית את הסיכון שנגרם בעקבות מאות ואלפי השינויים שמפתחים מבצעים לאפליקציות הארגוניות. ביוניק עושה זאת בצורה אוטומטית באמצעות זיהוי שינויים בארכיטקטורה, איומי אבטחה והפרות רגולטוריות הן בסביבות מחשוב מסורתיות והן ובסביבות ענן מודרניות וחדשות. ביוניק היא הפתרון היחיד שמספק מפת ארכיטקטורה חיה של כל האפליקציות בארגון באופן אוטומטי ומתמשך.


מימין: עידן ניניו, אייל ממו, מייסדי ביוניק bionic, צילום: יונתן בלום מימין: עידן ניניו, אייל ממו, מייסדי ביוניק bionic | צילום: יונתן בלום מימין: עידן ניניו, אייל ממו, מייסדי ביוניק bionic, צילום: יונתן בלום


דאטהריילס: דוח אוטומטי  

DataRails

תחום פעילות: פינטק 

שנת הקמה: 2015

מייסדים: מימין: דידי גורפינקל, עודד הר־טל ואייל כהן

מספר עובדים: 137

גיוסים: 60 מיליון דולר

משקיעים: Innovation Endeavors, Zeev Ventures, Vertex Ventures

מערכת התכנון והניתוח הפיננסי בענן של דאטהריילס, שנמכרת לאנשי כספים בארגונים קטנים ובינוניים, הופכת תהליכי יצירת דו"חות פיננסיים חודשיים ורבעוניים לאוטומטיים לחלוטין. הפלטפורמה של החברה מדווחת על נתונים פיננסיים, מאחדת ומנתחת אותם אוטומטית מבלי לשנות את אופן העבודה של המשתמשים. כך אנליסטים יכולים לחקור לעומק את הנתונים שלהם, תוך שהם ממשיכים לעבוד באקסל. הפלטפורמה משרתת מאות חברות קטנות ובינוניות בארה"ב, בריטניה וקנדה ורשמה צמיחה חדה בתקופת הקורונה.


מימין: דידי גורפינקל, עודד הר־טל ואייל כהן, מייסדי DataRails,  מימין: דידי גורפינקל, עודד הר־טל ואייל כהן, מייסדי DataRails מימין: דידי גורפינקל, עודד הר־טל ואייל כהן, מייסדי DataRails,


האנטרס צדים את המתקפות

Hunters

תחום פעילות: סייבר

שנת הקמה: 2018

מייסדים: מימין: אורי מאי ותומר קזז

מספר עובדים: 70

גיוסים: 50.4 מיליון דולר

משקיעים: Bessemer Venture Partners, Microsoft M12, YL Ventures, Blumberg Capital, USVP, Okta Ventures, Snowflake Ventures

 האנטרס מפתחת פלטפורמה המיועדת להגנה על ארגונים מפני חדירות ומתקפות לא מזוהות בענן המאפשרת לאתר ולנטרל איומי סייבר באופן מהיר ויעיל. היא מיועדת לצוותי אבטחה שנדרשים להתמודד עם היקפי דאטה גדולים בענן ועם הצורך לנהל מספר רב של כלי אבטחה. הפלטפורמה מזהה תקיפות שמוצרי אבטחה קונבנציונליים מפספסים באמצעות זיהוי אוטומטי של טכניקות תקיפה והצלבתן. כבר מספקת את הפתרון שלה ללקוחות שונים וביניהם Snowflake ו־TripActions.


אורי מאי, תומר קזז, Hunters.AI , צילום: ניקי טרוק אורי מאי, תומר קזז, Hunters.AI | צילום: ניקי טרוק אורי מאי, תומר קזז, Hunters.AI , צילום: ניקי טרוק


בזכות מש: שליטה מלאה בזמן אמת בניהול הפיננסי

Mesh

תחום פעילות: פינטק

שנת הקמה: 2018

מייסדים: מימין: ערן קטוני ועודד זהבי

מספר עובדים: 40

גיוסים: 13 מיליון דולר

משקיעים: TLV Partners, Meron Capital


עסקים קטנים ובינוניים מנטרים כל חלק בעסק שלהם, אבל כשמדובר בהוצאות עסקיות, הם עדיין תלויים בפתרונות מיושנים כמו כרטיסי אשראי עסקיים. 

Mesh מאפשרת תשלומים ללא צורך בכרטיסי אשראי עסקיים תוך השתלבות במערכות הפיננסיות הקיימות בארגון. החברה מאפשרת שליטה מלאה בזמן אמת לצוותי הניהול הפיננסי אל מול התשלום במחלקות הארגון (משאבי אנוש, שיווק ועוד). לארגונים רבים יש תלות גדולה בכרטיס החברה. תלות זו יכולה לשבש את הפעילות העסקית במידה שהכרטיס נגנב, אבד או פשוט פג תוקף.

במסגרת הגידול במעבר לשירותי SaaS (תוכנה כשירות) וענן, חברות קטנות ובינוניות משתמשות בממוצע בכ־40 כלי SaaS בשנה לניהול העסק שלהן, כאשר רבים מהכלים האלו משמעותיים לפעילות השוטפת של החברה.

לחלק מהארגונים קשה לנטר את ההוצאות והשימוש של שירותים אלו. Mesh מציעה פתרונות שמאפשרים לנהל טוב יותר את התשלומים העסקיים ולהבטיח כי מנויי SaaS לעולם לא יהיו הגורם לשיבוש הפעילות העסקית, כמו גם למנוע גביית תשלומים שלא אושרו, ולבטל תוך שניות תשלום על שירותים שאין בהם צורך.

בשיחה עם "כלכליסט" בעבר אמר  המנכ"ל ואחד המייסדים עודד זהבי: "אנחנו מספקים פתרון תשלומים שמתמקד בכל ההוצאות של המינויים וה־SaaS. בנינו מעטפת שמנהלת את כל התשלומים החוזרים בחברות. בארגונים מסדר גודל בינוני יש כיום בין 40 ל־100 סוגי תשלומים שונים בענן. הכלי שלנו עושה סדר בתשלומים ומאפשר לשלוט בהם, לעצור על פי צורך ולנהל את כל התשלומים ממקום אחד.

"הרבה מהחברות פרוסות בגלל הקורונה בכמה מקומות והזדקקו לפתרונות לאיך משלמים ללא כרטיס אשראי עסקי זמין. הקורונה סייעה לנו בצמיחה לאחר שהצטרפו אלינו הרבה ארגונים שהדבר החשוב להם ביותר הפך להיות השליטה בכסף והחיסכון בתשלומים מרחוק. הארגונים כיום מנסים לחסוך ולמצוא כלים שיאפשרו את החיסכון שלא היה אפשרי עם הפתרונות הקיימים בשוק", אמר.


מימין: ערן קטוני ועודד זהבי, מייסדי Mesh,  מימין: ערן קטוני ועודד זהבי, מייסדי Mesh מימין: ערן קטוני ועודד זהבי, מייסדי Mesh,


עם נקסייט הפיזי דיגיטלי 

Nexite

תחום פעילות: ביג־דאטה 

שנת הקמה: 2017

מייסדים: ענת שקד וליאור שקד

מספר עובדים: 50

גיוסים: 83 מיליון דולר

משקיעים: באטרי, פיטנגו, וורטקס, אינטל

נקסייט מפיחה חיים במוצרים פיזיים, שבאמצעות הפלטפורמה שלה הופכים לפריטים דיגיטליים משדרים שהמספקים מידע בזמן אמת לקמעונאים שמוכרים אותם.  נקסייט מחברת את הפיזי לדיגיטלי. התגים של החברה, שמוצמדים לכל פריט, יודעים לשדר בצורה אוטומטית בעלות של סנטים בודדים. החברה אוספת את הדאטה בענן ומציעה מגוון רחב של כלי ניתוח. החברה מספקץ תובנות כמו כמה פעמים כל פריט נמדד, מה מיקומו האופטימלי האם הוא יימכר טוב יותר אם יישב ליד פריט מסוים וכו'. כן יכולה המערכת לאפשר ללקוחות לשלם בלי לעבור בקופה.


מימין: ליאור שקד וענת שקד, מייסדי Nexite,  מימין: ליאור שקד וענת שקד, מייסדי Nexite מימין: ליאור שקד וענת שקד, מייסדי Nexite,


הפלטפורמה של יוניט מאיצה את היציאה לשוק

Unit

תחום פעילות: פינטק

שנת הקמה: 2019

מייסדים: מימין: איתי דמתי ודורון סומך

מספר עובדים: 35

גיוסים: 70 מיליון

משקיעים: TLV Partners, BTV Aleph, Flourish, Accel

יוניט היא פלטפורמת בנק כשירות, שמאפשרת לחברות להטמיע שירותים פיננסיים במוצר שלהן. הפלטפורמה של החברה מאיצה את זמן היציאה לשוק ומאפשרת לחברות לבנות את הדור הבא של חשבונות בנק, כרטיסים, תשלומים והלוואות. הפלטפורמה מנהלת את מערכות היחסים עם הבנק, הרגולציה והטכנולוגיה, ומאפשרת ללקוחות לבנות ולהשיק חוויות בנקאות מלאה בתוך שבועות. מאז השקתה החלה יוניט להציע כלים ליצירת חשבונות, כרטיסים, תשלומים ומוצרי אשראי.


מייסדי Unit, צילום: Unit מייסדי Unit | צילום: Unit מייסדי Unit, צילום: Unit


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות