אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המועצה הארצית המליצה על הקמת היישוב תלה בנגב רהט. הישוב תילה מתוכנן לקום סמוך לעיר הבדואית | צילום: עמית שעל

המועצה הארצית המליצה על הקמת היישוב תלה בנגב

ביישוב צפויים להתגורר כ-50 אלף תושבים, בעיקר דתיים וחרדים. ההחלטה התקבלה ברוב של 14 מול 7, בניגוד לעמדת ארגוני הסביבה, האוצר וחלק מהרשויות בנגב. החברה להגנת הטבע: "אין כל היגיון בהקמת יישוב חדש בנגב. יש עדיפות ברורה לחיזוק יישובים קיימים"

04.07.2023, 18:52 | דותן לוי

המועצה הארצית לתכנון ובנייה החליטה היום (ג') להמליץ לממשלה על הקמת היישוב החדש תלה שבנגב הצפוני. היישוב יהיה חלק מיישובי המועצה האזורית בני שמעון וימוקם מצפון לבאר שבע. ביישוב צפויים להתגורר כ-50 אלף תושבים, בעיקר דתיים מזרמים שונים וכן חרדים.

ההחלטה אושרה ברוב של 14 מול 7 חברי מועצה. אי חידוש המינוי של חלק מנציגי הסביבה יחד עם היעדרות של חלק מראשי הרשויות היא זו שהכריעה את הכף ואפשרה להחלטה לעבור.

ההחלטה על הקמת היישוב התקבלה בממשלה באפריל 2022, בתקופת כהונתו של ראש הממשלה נפתלי בנט, במטרה לקדם את הפריפריה ולמשוך אוכלוסייה מהמרכז לנגב. במרץ האחרון הוולנת"ע (ועדת המשנה לנושאים תכנוניים עקרוניים) החליטה להמליץ למועצה הארצית על הקמת היישוב, זאת למרות התנגדות חד-משמעית של ראש מועצת בני שמעון, ניר זמיר, שבשטחה יוקם הישוב, נציגי עיריית באר שבע, נציגי משרד האוצר, המשרד להגנת הסביבה, רשות הטבע והגנים ונציג ארגוני הסביבה מהחברה להגנת הטבע.

מהחברה להגנת הטבע נמסר: "אין כל היגיון - לא תכנוני, לא כלכלי, לא חברתי, לא סביבתי, לא נופי ולא אקולוגי - בהקמת יישוב חדש בנגב. מכל ההיבטים הללו, יש עדיפות ברורה וחד משמעית לחיזוק ועיבוי יישובים קיימים ולא להקמת עוד ועוד יישובים חדשים. יישוב חדש רק יפגע ביישובים הקיימים באותו המרחב, הזקוקים לחיזוק ובטח שלא להחלשה".

תגיות