אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תכנון פיננסי משול לתפירת חליפה מותאמת אישית מיטל נתיב: נתיבי הכסף | צילום: אלעד גרובנר

תכנון פיננסי משול לתפירת חליפה מותאמת אישית

אחרי שהבינה שאם "אישה מן השורה" כמוה יכולה ללמוד ולהצטיין בניהול פיננסי, החליטה מיטל נתיב לייצר ללקוחותיה "ווייז כלכלי", שינווט אותם להצלחה כלכלית מכל נקודת מוצא

01.03.2022, 14:52 | בשיתוף עוברות ושוות
מיטל נתיב: יועצת פיננסית, צילום: אלעד גרובנר מיטל נתיב: יועצת פיננסית | צילום: אלעד גרובנר מיטל נתיב: יועצת פיננסית, צילום: אלעד גרובנר

כרטיס ביקור

שם: מיטל נתיב

מקצוע: יועצת פיננסית

העסק: נתיבי הכסף

מקום מגורים: תל מונד

# להתחיל מוקדם. "אם לא התחלתן כשאתן בנות 20, אז פשוט להתחיל ע-כ-ש-י-ו. כמו שנאמר: 'הזמן הכי טוב להתחיל להשקיע ולטפל בכסף שלנו היה לפני 20 שנה, הזמן השני הכי טוב הוא עכשיו'".

# הגדלת ההון. "אחת הדרכים הפשוטות והקלות ביותר להגדיל את ההון שלנו ללא מאמץ היא ניצול אלמנט הריבית דריבית. באתר שלי בניתי מחשבון מיוחד שממש ממחיש לנו את הכוח שיש לריבית דריבית אם ניתן לה את הזמן הדרוש לה כדי לעבוד עבורנו. היא יכולה אפילו להפוך הפקדות חודשיות של 500 שקל לחצי מיליון שקל על פני 30 שנה".

# ניהול התזרים. "מה שיקבע במידה רבה את ההצלחה הכלכלית שלנו זה התזרים שלנו – הכנסות פחות הוצאות. הצעד הפרקטי הראשון הוא לנהל את התזרים – כמה כסף נטו נכנס הביתה בכל חודש, כמה יוצא ועל מה, ולהפנות למקומות שחשובים לנו. אם התזרים שלנו שלילי, אנחנו בדרך לצניחה כלכלית. אם התזרים חיובי, יש לנו פוטנציאל לצמיחה כלכלית".

מה למדת?

"כבחורה צעירה ועצמאית החלטתי ללמוד ניהול וסוציולוגיה באוניברסיטה הפתוחה, דבר שאפשר לי לעבוד במהלך הלימודים, להיכנס לעולמות הניהול שמשכו אותי ואפילו לסיים את התואר בהצטיינות! את התואר השני שלי, במנהל עסקים, עשיתי כמעט מייד אחרי שסיימתי את התואר הראשון והפעם למדתי יחד עם בעלי נתנאל, כשבאותו זמן עוד לא ידענו שאנו עתידים גם לעבוד יחד".

מה היה הצעד הראשון בקריירה הנוכחית, איך הגעת לפיננסים?

"חשיפה מקרית לעולם הנדל"ן גרמה לבעלי ולי להבין את הכוח הרב הטמון בביצוע השקעות והחלטתי שאני רוצה ללמוד יותר על העולם הזה. באותה תקופה גם נפל לידיי הספר 'אבא עשיר, אבא עני', שפשוט הפך לי את הראש בכל מה שקשור לכסף! הספר הזה גרם לי להבין שהדרך שבה אנו מרוויחים כסף לא יכולה להיות הדרך הנכונה, בטח לא למשך זמן. למדתי על שוק ההון ושוק הנדל"ן, על נכסים דיגיטליים, למדתי על עסקים, על שיווק דיגיטלי, שיווק שותפים ועוד.

"החשוב הוא שכמעט כל דבר שלמדתי - יישמתי. בניתי תיק השקעות בשוק ההון, השקענו בנדל"ן בארץ ובחו"ל, בניתי נכסים דיגיטליים, התנסיתי בשיווק שותפים, הקמתי את העסק המצליח שלנו 'נתיבי הכסף', שבו אנחנו מלווים משפחות לצמיחה כלכלית באמצעות ייעוץ, תכנון פיננסי, פנסיוני, ביטוחי וכמובן - הקניית השכלה פיננסית.

"כשראיתי את ההצלחה מגיעה הבנתי שאם אני, 'אשה רגילה מן השורה' יכולה, אין סיבה שגם אחרים לא יוכלו. אז החלטתי להפיץ את התורה והקמתי את ערוץ היוטיוב שלי, שהוא הגדול בישראל, עם תכנים פיננסיים כמעט מכל הקשת הרחבה.

"המטרה שלי היא לייצר עבור אנשים ומשפחות ווייז כלכלי כדי שיוכלו להתקדם לשלב הבא שלהם מבחינה כלכלית, לא משנה באיזה שלב כלכלי הם נמצאים עכשיו".

מחקרים מראים שמרבית הנשים נרתעות מעיסוק בפיננסים.

"לצערי, אני רואה את זה שחור על גבי לבן בניתוח סטטיסטי לקהל שצופה בתכנים שלי. רק 27% הם נשים. המצחיק הוא שהוכח שלנשים יש תכונות שיכולות לעזור להן להיות טובות יותר מגברים בכל מה שקשור לניהול פיננסי: יותר שקולות ופחות מונעות מאגו, בעלות ראייה רחבה יותר ויכולת ניתוח טובה של מצבים. לנשים יש משמעת חזקה וסבלנות ולכן הן מצטיינות בהשקעות ארוכות טווח, שם נמצא הכסף הגדול. ומעל הכל, נשים יודעות שהן לא יודעות הכל ומוכנות ללמוד ולפנות לייעוץ, שזה חלק מאוד משמעותי בצמיחה הפיננסית שלהן".

מיטל נתיב: נתיבי הכסף, צילום: אלעד גרובנר מיטל נתיב: נתיבי הכסף | צילום: אלעד גרובנר מיטל נתיב: נתיבי הכסף, צילום: אלעד גרובנר

מה העצה הכי טובה שקיבלת במהלך הקריירה?

"העצה הכי טובה שקיבלתי היא 'פשוט תהיי את'. אותנטיות היא דבר מאוד מאוד חשוב. לכן גם כל הייעוץ שלי נשען על דברים שאני עצמי עושה וחווה,.

ספרי על לקוחה אחת שהפכה לאבן דרך משמעותית בקריירה שלך.

"קשה לבחור מתוך מאות אנשים נהדרים, אבל אם חייבים אז היה זוג מדהים שהגיע אליי ממש בתחילת הדרך, כשרק גיבשתי את השיטה שלי והכלים הפיננסיים שבאמצעותם אעבוד עם אנשים. בני הזוג היו בתחילת שנות השלושים שלהם, שני ילדים קטנים, הוא שכיר עם משכורת ממוצעת, והיא בתום חופשת לידה ומחפשת את העבודה הבאה שלה. הם התחילו את הדרך שלהם עם דירת מגורים בבעלותם, תזרים חיובי עם הכנסה פנויה של כ-1,000 שקל וכ-120,000 שקל חסכונות. עשינו יחד תהליך מדהים של תכנון כלכלי, כזה שבתוך שבע שנים הם יוכלו להשיג את כל היעדים הכלכליים שהם הציבו לעצמם: דירה נוספת להשקעה בארץ, תיק השקעות בשוק ההון ושלושה נכסים מניבים בחו"ל. היום, שלוש שנים אחרי, הם כבר השיגו את היעדים, ובקרוב אנחנו ניפגש כדי לעשות תכנון כלכלי חדש עם יעדים חדשים. פשוט מרגש".

מה הדבר שמבדל את העסק שלך מעסקים דומים?

"מאוד חשוב לי לשמש דוגמה בדברים שאני עושה, ולכן אני מאוד WALK THE TALK. נוסף על כך, אני מבינה שכסף וניהול פיננסי אף פעם לא מנותקים מרגשות ולכן בתוך תוכניות הליווי שלי יש התייחסות רבה לנושא הזה – מי אנחנו כאנשים, מה מתאים לנו באופן אישי. תכנון פיננסי הוא תמיד כמו תפירת חליפה מותאמת אישית, לא רק למצב הכלכלי של האדם, אלא גם לאופי שלו, לסטטוס המשפחתי וכו'".

כדי לעזור לאנשים וזוגות צעירים בתחילת הדרך שלהם, הכנתי מדריך פיננסי מיוחד שיכול לעזור להם להימנע מטעויות כלכליות נפוצות, שיכולות לעיתים להוביל לסחרור כלכלי שלילי. את המדריך אני שמחה להעניק במתנה וניתן לגשת אליו מכאן>>תגיות