אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המו"מ הופסק: ארגון המורים הולך לשביתה

המו"מ הופסק: ארגון המורים הולך לשביתה

כיממה לפתיחת שנת הלימודים, בתום כעשר שעות ארוכות של דיונים ללא הסכמה, הודיע ארגון המורים כי הופסק המשא ומתן עם נציגי משרד החינוך והאוצר: "יש פערים גדולים מדי". הבוקר תתקיים פגישה "מכרעת" בין רן ארז לקיש, שלאחריה יפורסמו הנחיות רשמיות למורים: "לא מאמין שיש סיכוי לפתרון"

31.08.2023, 06:45 | תמר טרבלסי חדד, ynet

יממה לפני פתיחת שנת הלימודים, ובתום כעשר שעות של דיונים, הופסק הלילה (בין רביעי לחמישי) המשא ומתן בין ארגון המורים לנציגי משרד החינוך והאוצר - לאחר שהצדדים לא הצליחו להגיע להסכמות. "ישנם פערים כלכליים גדולים", אמר יו"ר ארגון המורים רן ארז בצאתו מהפגישה - והכריז על שביתה.

שר החינוך יואב קיש, שהשתתף במשא ומתן ואף הציע מתווה לתוספת של 2,000 שקל למורים שהתקבל על ידי הצדדים, ייפגש הבוקר עם ארז. הפגישה הוגדרה על ידי קיש כ"מכרעת" בניסיון של הרגע האחרון למציאת פתרון. צוותי המשא ומתן, לעומת זאת, לא צפויים להיפגש היום.

"אני מכבד את בקשתו של שר החינוך להיפגש בבוקר, אבל אני לא מאמין שיש סיכוי לפתרון", אמר ארז. לאחר הפגישה בין השניים, יפרסם הארגון הנחיות רשמיות למורים לגבי השביתה. ארז ציין כי בין היתר ישנה מחלוקת על גובה תוספת השכר שהארגון דורש עבור גמולי השתלמות. "קיש התאמץ והשתדל, אך המפתח בידי האוצר - והוא לא רוצה", הבהיר.

ארז, שקבע את היממה החולפת כדד-ליין לסיום המשא ומתן המכריע, אמר כי "משרד האוצר מתעקש להפריט את מערכת החינוך ומדבר מגרונם של פורום קהלת. במסגרת זו הם מבקשים להעביר את כל מנהלי בתי הספר והמורים לחוזים אישיים. הם מבקשים לפטר מורים בלי ועדה פריטטית, ואנחנו לא מסכימים לדרישות האלה".

כאמור, קיש הציע מתווה לפתרון שבמסגרתו תינתן תוספת של 2,000 שקל לכל מורה, ובתמורה אלה ילמדו שעה פרונטלית נוספת. בנוסף, יופחתו להם שלוש שעות פרטניות במקום שש, וההסכם ייחתם למשך שש שנים עם מנגנון הצמדה. תוספת שעה פרונטלית שקולה לתוספת של 2,000 מורים נוספים, דבר שיסייע להתמודד עם מצוקת המחסור במורים. בארגון המורים הסבירו כי הסכם השכר מבחינתם הוא עסקת חבילה הצריכה לכלול את כל המרכיבים, בהם תוספת שכר משמעותית עבור בעלי תפקידים בבתי הספר והסרת הדרישות להעסקה בחוזים אישיים.


תגיות