אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וורן באפט הוא התורם הגדול ביותר לצדקה ב-2023 - תרם למעלה מחצי מיליארד דולר וורן באפט. התחייב לתרום 99% מהונו | צילום: רויטרס

וורן באפט הוא התורם הגדול ביותר לצדקה ב-2023 - תרם למעלה מחצי מיליארד דולר

מ-2006 תרם המיליארדר והפילנתרופ כבר למעלה מ-50 מיליארד דולר. ברשימה השנתית של התורמים הגדולים לצדקה מככב גם פיל נייט, ממייסדי נייקי, שהתחייב לתרום 400 מיליון דולר לבניית הקהילה של פורטלנד; סך התרומות אשתקד בארה"ב - 3.5 מיליארד דולר

03.01.2024, 13:40 | שירות כלכליסט

תרומות לארגוני צדקה בארה"ב מטעם אנשים פרטיים ועמותות הסתכמו בשנה שעברה ביותר מ-3.5 מיליארד דולר, כך לפי הרשימה השנתית שמפרסם Chronicle of Philanthropy. לפי כתב העת, מקבלי התרומות כללו מספר אוניברסיטאות ומרכזי מחקר מדעיים, וכן בתי חולים.

שמונה מבין התורמים הגדולים הם מיליארדרים עם שווי הון משותף של 305 מיליארד דולר. "הניתוח שלנו מצא שהתרומות הגדולות ביותר היו בסכומים של בין 200 מיליון דולר ל-541.5 מיליון דולר. תרומות בסדר גודל כזה לא נוטות להיות מושפעות מעליות או ירידות קצרות טווח בכלכלה", אמרה מריה די מנטו, שערכה את הרשימה.


וורן באפט, צילום: רויטרס וורן באפט | צילום: רויטרס וורן באפט, צילום: רויטרס


וורן באפט הוא התורם הגדול ביותר. המנכ"ל של ברקשייר האת'וויי, שהונו האישי מוערך בידי פורבס ב-119 מיליארד דולר, העניק 1.5 מיליון מניות של החברה בשווי של 541.5 מיליון דולר לעמותת סוזאן תומפסון באפט, שקרויה על שם אשתו המנוחה. העמותה, שהוקמה ב-1964 פועלת לקידום ארגונים של בריאות נשים ומחלקת מלגות לימודים לסטודנטים בנברסקה, ובדירקטוריון שלה מכהנים שניים משלושת יליו של באפט.

התרומות הגדולות של באפט תואמות למשנתו הציבורית, לאחר שהתחייב לתרום לצדקה 99% מהונו. מאז 2006 הוא תרם כבר למעלה מ-50 מיליארד דולר.


פיל נייט, מייסד נייקי, צילום: Michael Hickey/Getty פיל נייט, מייסד נייקי | צילום: Michael Hickey/Getty פיל נייט, מייסד נייקי, צילום: Michael Hickey/Getty

תורם גדול נוסף ברשימה הוא פיל נייט ממייסדי נייקי, שביחד עם אשתו פני התחייב לתרום 400 מיליון דולר לעמותת 1803, מלכ"ר ציבורי שמוקדש לבנייה מחדש ולחיזוק הקהילה השחוקה של פורטלנד.

התרומה מיועדת למאמצים לחדש את הכוח הכלכלי והתרבותי של שכונת אלפינה, שהוזנחה מאז שנות ה-70. הונם של בני הזוג נייט מוערך ב-43 מיליארד דולר.

תגיות