אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מטריקס הציגה צמיחה של 24% בהכנסות אבל המניה נחלשה צילום: עידן גרוס

מטריקס הציגה צמיחה של 24% בהכנסות אבל המניה נחלשה

חברת טכנולוגיית המידע הישראלית סיכמה את הרבעון השני של 2021 עם הכנסות של 1.1 מיליארד שקל, הרווח הנקי עלה ב-31.5% ל-41.6 מיליון שקל

11.08.2021, 21:10 | הגר רבט

חברת טכנולוגיית המידע (IT) הישראלית מטריקס פרסמה היום (ד') את תוצאות הרבעון השני של 2021, שבו רשמה צמיחה דו-ספרתית ברווח ובהכנסות. למרות התוצאות החיוביות, המניה נחלשה היום בבורסה ב-2%.

קראו עוד בכלכליסט:

ההכנסות ברבעון השני צמחו ב-24.3% ל-1.1 מיליארד שקל. הרווח התפעולי עלה ב-24.5% לשיא של 66.1 מיליון שקל, והרווח הנקי עלה ב-31.5% ל-41.6 מיליון שקל. 

מוטי גוטמן, מנכ"ל מטריקס, צילום: עידן גרוס מוטי גוטמן, מנכ"ל מטריקס | צילום: עידן גרוס מוטי גוטמן, מנכ"ל מטריקס, צילום: עידן גרוס

הרווח הגולמי עלה ב-24.4% ביחס לרבעון המקביל ל-157 מיליון שקל. בחברה ציינו שהעלייה ברווח נבעה מצמיחה בפעילות במקביל לחסכונות תפעוליים בעקבות המעבר לעבודה היברידית וכן עלייה בפריון העבודה. אלה קוזזו במעט עם העלייה בעלויות השכר של מגזר התוכנה בישראל. 

הצמיחה הגבוהה ביותר בהכנסות הושגה במגזר תשתיות ענן ומחשוב, שההכנסות בו קפצו ב-59.8% ל-278 מיליון שקל. הצמיחה הנמוכה ביותר נרשמה במגזר פתרונות ושירותי טכנולוגית מידע בארצות הברית, שעלו ל-87 מיליון שקל מ-86.8 מיליון שקל.

עם פרסום התוצאות הכספיות הודיעה מטריקס על חלוקת דיבידנד בהיקף של 37.6 מיליון שקל. מתחילת השנה חילקה מטריקס דיבידנדים בסך מצטבר של כ-76.4 מיליון שקל (לא כולל ההכרזה האחרונה).

מטריקס היא חברת ה-IT הגדולה בישראל, עם כ-9,000 עובדים בישראל מתוך כמעט 11 אלף בעולם. 

"קיים ביקוש אדיר לשירותים בתחומי דיגיטל, ענן, סייבר, דאטה ומערכות ליבה תפעוליות", אמר מוטי גוטמן, מנכ"ל החברה, עם פרסום הדו"חות. "תחומים בהם התעצמנו משמעותית בתקופת הקורונה, ומהווים תחומי ביקוש טכנולוגיים מרכזיים. מטריקס מעורבת בפרויקטים של הארגונים הגדולים במשק ובפרויקטים לאומיים של הממשלה ומגזר הביטחון, דוגמת פרויקט נימבוס, שצפוי להאיץ את אימוץ הענן במגזר הציבורי".שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות