אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המכונית שהתחפשה: איך תופסים חניות של רכבים חשמליים בארה"ב? עמדת טעינה לרכב חשמלי | צילום: שאטרסטוק

המכונית שהתחפשה: איך תופסים חניות של רכבים חשמליים בארה"ב?

בעלי מכוניות לא חשמליות בארה"ב גילו דרך חדשה ומכוערת לתפוס חניות של רכבים חשמליים. השיטה כוללת רכישת שקע טעינה מזויף, הדבקתו לרכבם וזיוף הרכב לחשמלי, תוך חניית רכבם בחינם. בחלקים מהמדינה הדבר נחשב עבירה גוררת קנס

05.03.2023, 13:00 | תומר הדר

בעלי מכוניות לא חשמליות בארה"ב גילו דרך חדשה ומכוערת לתפוס חניות של רכבים חשמליים. השיטה כוללת הוצאת כמה עשרות דולרים על שקע טעינה מזויף, הדבקתו לרכבם ובכך "הסבתו" לחשמלי.

דיווחים ברשתות החברתיות בארה"ב מייחסים לתופעה במסגרתה בעלי מכוניות לא חשמליות רוכשים ברשתות המקוונות שקעי טעינה שמיועדים לרכב חשמלי, מפרקים מהשקע את החיווט ולאחר מכן מדביקים אותו על מכוניתם ו"מחברים" את המכונית לעמדות טעינה לרכב חשמלי. בעלי המכוניות אינם טורחים לטעון את הרכב שכלל אינו חשמלי, אך הם נהנים מחניה חינמית כפי שנהוג בארה"ב במכללות ובקניונים.

בארה"ב חיבור רכב חשמלי "מזויף" לשקע טעינה נחשב עבירה שגוררת קנס (בהתאם לרשות המקומית ולמדינה בה מבוצעת העבירה), זאת בזמן שבישראל, למרות שפע הבטחות, טרם גובשה חקיקה שמיועדת להתמודדות עם בעלי מכוניות לא חשמליות וחנייתם בעמדות טעינה – או בעלי מכוניות חשמליות שתופסים חניות סמוכות לעמדות טעינה בלי להשתמש בהן.

תגיות