אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יש עשן בלי אש: צרפת תאסור שימוש בסיגריות אלקטרוניות  חד-פעמיות סיגריה אלקטרונית, אילוסטרציה | צילום: אסף פרידמן

יש עשן בלי אש: צרפת תאסור שימוש בסיגריות אלקטרוניות חד-פעמיות

על פי הודעת ראשת הממשל אליזבת בורן, בקרוב תיחשף תוכנית חדשה במסגרת המלחמה בעישון, שמהווה גורם ל-75 אלף מקרי מוות במדינה בכל שנה. עדיין לא ברור מתי האיסור ייכנס לתוקף

04.09.2023, 17:16 | חדשות חוץ

ראשת ממשלת צרפת אליזבת בורן (Elisabeth Borne) הודיעה כי בקרוב יאסר במדינה השימוש בסיגריות אלקטרוניות חד-פעמיות, כחלק מתוכנית מאבק כוללת בעישון. בורן אמרה את הדברים בראיון ברדיו RTL - ולא ציינה מהו המועד שבו איסור כזה ייכנס לתוקף.

לדבריה, הממשלה תחשוף בקרוב את התוכנית החדשה שלה נגד תופעת העישון, שמהווה לדבריה גורם ל-75 אלף מקרי מוות בצרפת בכל שנה. התוכנית תכלול איסור שימוש במשאפי ניקוטין לזמן מוגבל הנמכרים בחנויות ברחבי המדינה, המשמשים חלופה זולה של סיגריה אלקטרונית. אלה, ציינה ראש הממשלה, "יוצרים הרגלים רעים לצעירים". השימוש הוא "רפלקס ומחווה שאנשים צעירים מתרגלים אליו - וככה הם נכנסים לתוך העישון", הוסיפה.

הרוב הגדול של המשאפים לטווח קצר בצרפת, הנזרקים לפח לאחר ההתרוקנות, הם בטעמי פירות או בטעמים מתוקים אחרים (כמו 'לימונדה ורודה', 'מסטיק דב', ו'אבטיח'), שמושכים בני נוער. הם נמכרים בצרפת במחירים של בין 8 ל-12 יורו.

כבר היום יש איסור בצרפת על מכירת סיגריות אלקטרוניות לילדים ולבני נוער עד גיל 18 קמעונאים רבים אינם מקפידים באמת על הוראה זו. פרסום ושיווק של המוצר הוא אסור במדינה.תגיות