אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

עו"ד דן הלפרט במסר ליזמי פינוי בינוי - "נגמרו ימי המערב הפרוע"

על רקע העדכון בקובץ תקנות פינוי-בינוי בפברואר האחרון, עו"ד ונוטריון דן הלפרט מסביר כיצד העדכון ישפיע על פרויקטים של התחדשות עירונית ברחבי הארץ

04.04.2022, 11:23 | בשיתוף מערכת הנדל"ן

בפברואר האחרון עודכן קובץ תקנות פינוי בינוי, אך מה מתחבא באותיות הקטנות של העדכון הגדול? עו"ד ונוטריון דן הלפרט, מומחה למקרקעין והתחדשות עירונית, אומר כי עד העדכון בתקנות היה 'מערב פרוע' מבחינת התנהלות מול אוכלוסיות מוחלשות, קשישים, ללא שפה וללא חוסן פיננסי - נתון אשר נוצל על ידי יזמים וגורמים שהחתימו את הדיירים על הסכמי הפינוי-בינוי מבלי שהדיירים יבינו עד הסוף את משמעות הדבר. בעקבות עדכון התקנות, הדבר הזה נעצר. ההנחיות היום ברורות ומסודרות הרבה יותר, אומד עו"ד הלפרט.

מבחינת לוחות זמנים, על היזם לעבוד בצורה מסודרת, שקופה ונכונה. למשל, יש לכנס את כל בעלי הדירות ולהודיע להם מראש על חתימת ההסכם. בכינוס עליו להציג את עצמו, את העסקה ואת לוחות הזמנים, ומי הגורמים שעובדים מולם, מי עורך הדין שמייצג את היזם – כל ההנחיות האלו צריכות להישלח בהתראה של 10 ימים ובכנס צריך להיות נוכחות של 40% מהדיירים.

מי שלא יעמוד בהוראות החוק, אומר עו"ד הלפרט, לא יוכל להמשיך במימוש הפרויקט. עבורו מדובר בשינוי מצוין אשר ישמור על האנשים ולא ינצל דיירים מוחלשים. התחדשות עירונית זה קודם כל אנשים - איך מוודאים שהאנשים שצריכים להבין על מה הם חותמים? ואיך התקנות החדשות שומרות עליהם? הצטרפו אלינו.

לפרטים נוספים>>