אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דניה סיבוס: הרווח התפעולי קפץ ב-55% גיל יוחנן

דניה סיבוס: הרווח התפעולי קפץ ב-55%

הרווח ברבעון ה-3 עמד על 30 מיליון שקל, ויחולק כדיבידנד לבעלי המניות - בנוסף ל-90 מיליון שקל שכבר חולקו מתחילת השנה; דניה סיבוס הציגה עלייה בהכנסות ברבעון השלישי ושיפור בשיעור הרווח הגולמי שעמדעל 5%

10.11.2021, 16:04 | חזי שטרנליכט

קבלניות הביצוע בענף הבנייה בישראל נחשבות בדרך כלל לחברות שמועדות להפסדים, ולנגיסה מתמדת ברווחיות, ככל שפרויקטים מתארכים ומתרחקים ממועד הסיום המקורי. דניה סיבוס, אחת מחברות הבנייה והתשתיות הגדולות במשק, שהונפקה בפברואר השנה, נבחנת מקרוב על ידי המשקיעים בשל זאת.

החברה סיכמה את הרבעון השלישי שלה עם עלייה בהכנסות ושיפור בשולי הרווח הגולמי. לפי דוחות הפרופורמה שהכינה החברה, על רקע הפרדת פעילות אפריקה מגורים, הרווח התפעולי זינק ב-55%, והרווח הנקי עלה בשיעור מתון.

קראו עוד בכלכליסט:


דניה סיבוס חתמה את הרבעון השלישי עם הכנסות של מיליארד שקל, עלייה מתונה של 1.5% ביחס לרבעון המקביל אשתקד. העלייה הגיעה דווקא מתחום הבנייה של התשתיות שבו פועלת החברה, בעוד שבתחום הבנייה למגורים והבנייה שלא למגורים, נרשמו ירידות בהיקפי ההכנסות ברבעון השלישי. בסיכומו של דבר שיעור הרווח הגולמי של דניה סיבוס טיפס ל-5%, מול 3.9% אשתקד. 


מנכ"ל דניה סיבוס רונן גינזבורג, גיל יוחנן מנכ"ל דניה סיבוס רונן גינזבורג | גיל יוחנן מנכ"ל דניה סיבוס רונן גינזבורג, גיל יוחנן


נתון זה ממשיך מגמה חיובית מתחילת השנה, שכן בשלושת הרבעונים הראשונים עמד השיעור הגולמי על 4.8% מול 3.6% אשתקד. על רקע ההנפקה הפרידה החברה את פעילות אפריקה מגורים, ולכן הציגה דוחות פרופורמה, שמשווים את הפעילות לזו של דניה סיבוס עצמה לפני שנה. מהם עולה שהרווח התפעולי עלה ב-55% ל-37.8 מיליון שקל והרווח הנקי טיפס בשיעור מתון ל-30.2 מיליון שקל.

עם פרסום התוצאות הודיעה החברה כי תחלק דיבידנד בהיקף דומה לרווח הנקי של 30 מיליון שקל, כשמתחילת השנה חילקה החברה דיבידנד מצטבר של 90 מיליון שקל לבעלי המניות שלה. בעלת השליטה בחברה היא אפריקה השקעות (79.5%) שנשלטת על ידי לפידות קפיטל שבשליטת יעקב לוקסנבורג. יו"ר דניה סיבוס הוא אריאל שפיר ומנכ"ל החברה, רונן גינזבורג.

דניה סיבוס הונפקה בפברואר השנה ומאז ההנפקה עלתה המניה של ב-32.5%. היום לאחר פרסום התוצאות יורדת המניה ב-1.3% למחיר המגלם לחברה שווי שוק של 2.32 מילארד שקל. בין ההתפתחויות החיוביות ברבעון השלישי היה המשך העלייה בצבר הפרויקטים של החברה, צבר ההזמנות של החברה נכון לסוף הרבעון השלישי עלה לשיא חדש ומסתכם לסך של 11.7 מיליארד שקל, כולל חברות כלולות. זאת לעומת צבר הזמנות של 8.6 מיליארד שקל ברבעון המקביל אשתקד, וכ-10.7 מיליארד שקל ברבעון הקודם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות