אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התוכנית החדשה של בזוס: "מקום אירוח אקזוטי" לתיירים בחלל הדמיה של תחנת החלל | Blue Origin

התוכנית החדשה של בזוס: "מקום אירוח אקזוטי" לתיירים בחלל

חברת בלו אוריג'ין של מייסד אמזון חשפה תוכנית להקמת תחנת חלל פרטית. כמה אנשים יוכלו להתארח בה?

25.10.2021, 21:37 | חדשות חוץ


חברת החלל בלו אוריג'ין (Blue Origin) של ג'ף בזוס חשפה היום תוכנית להקמת תחנת חלל פרטית. התחנה תיקרא אורביטל ריף (Orbital Reef), ובכוונת בלו אוריג'ין להקים אותה בשיתוף שורה של חברות בין השנים 2025 ל-2030. 


קראו עוד בכלכליסט:


התחנה תוכל לארח עד 10 אנשים, ובלו אוריג'ין מתארת אותה כ"פארק עסקי לשימוש מעורב", שיוכל להפוך ל"מקום אירוח אקזוטי" עבור תיירים בחלל. 

החברה של בזוס מתכננת כבר שנה שלמה להתחיל בפרויקט של תחנת חלל, ורק החודש היא פתחה משרות חדשות המיועדות למשימה זו תחת הכותרת Orbital Destinations.

השותפה העיקרית של בלו אוריג'ין בתוכנית היא חברת החלל סיירה (Sierra Space), שבבעלות תאגיד האירוספייס סיירה נבאדה (Sierra Nevada). שותפות נוספות יהיו בואינג, ג'נסיס (Genesis Engineering) ורדווייר (Redwire Space). 


הדמיה של תחנת החלל, Blue Origin הדמיה של תחנת החלל | Blue Origin הדמיה של תחנת החלל, Blue Origin


התחנה המיועדת עומדת כיום במוקד החזון של בזוס לבלו אוריג'ין, שבמסגרתו "מיליוני אנשים חיים ועובדים בחלל למען כדור הארץ - במיוחד על ידי העברת תעשיות שפוגעות בכדור הארץ לחלל". בזוס הגדיל משמעותית את המעורבות שלו בחברת החלל, לאחר שפרש מתפקיד מנכ"ל אמזון.  

ההודעה של בלו אוריג'ין יוצאת שבוע בדיוק לאחר ההודעה על מיזם דומה של קונסורציום חברות אירוספייס אחרות. לוקהיד מרטין בשיתוף Nanoracks ו-Voyager Space הודיעה על הקמת תחנת חלל פרטית שתיקרא Starlab. התחנה תוכל לארח עד 4 אנשים, ולפי התוכניות היא אמורה להפוך פעילה ב-2027. 

תגיות