אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ממשיכה לממש: מקנזי סקוט מכרה מניות אמזון ב-10 מיליארד דולר מקנזי סקוט | צילום: בלומברג

ממשיכה לממש: מקנזי סקוט מכרה מניות אמזון ב-10 מיליארד דולר

גרושתו של מייסד החברה ג'ף בזוס והאישה העשירה בעולם, מכרה מעל 65 מיליון מניות של אמזון; לאחר גירושיה ב-2019 קיבלה 4% מהמניות הנסחרות של החברה ומאז מימשה חלק מהן ותרמה מיליארדים לצדקה

27.01.2024, 10:22 | חדשות חוץ

מקנזי סקוט ממשיכה למכור מניות אמזון במיליארדי דולרים. ב-2023 היא מכרה רבע מהמניות שברשותה - קרוב ל-65.3 מיליון מניות אמזון, בשווי של יותר מ-10 מיליארד דולר, כך לפי ב-CNN.

לאחר גירושיה ב-2019 ממייסד אמזון, ג'ף בזוס, סקוט הפכה לאשה העשירה ביותר בעולם, לאחר שקיבלה לידיה במסגרת הסכם הגירושין מניות השוות ל-4% מסך המניות הנסחרות של החברה, בשווי של 36 מיליארד דולר, והפכה לאחת הנשים העשירותב בעולם. מאז היא מכרה חלקים ממלאי המניות שלה, ותרמה מיליארדי דולרים לצדקה.

בזוס שימר את זכות ההצבעה של המניות של סקוט כחלק מההסכם ביניהם, וזוהי הסיבה שדיווח עליהן לרשות ני"ע האמריקאית (SEC) כאשר חשף שהוא מחזיק ב-11.5% ממניות החברה.

ב-2019 חתמה סקוט על Giving Pledge, הבטחה חתומה של מאות מעשירי העולם לתת את רוב הונם לצדקה, עליה חתמו בין היתר וורן באפט, ביל גייטס ומארק צוקרברג. בזוס לא חתם על ההבטחה, אך אמר ב-2022 ל-CNN שהוא מתכנן להקדיש את רוב הונו למלחמה בשינוי האקלים ותמיכה באנשים שיכולים לאחד את האנושות. בדצמבר הודיעה סקוט שתרמה 2.15 מיליארד דולר בשנה החולפת באמצעות קרן הצדקה שלה, Yield Giving, ל-360 ארגונים שונים.

למרות שסקוט מכרה מניות אמזון בשווי מיליארדים בשנים האחרונות, הונה הנקי עדיין שווה יותר מ-37 מיליארד דולר, כך על פי מדד המיליארדרים של בלומברג.


תגיות