אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרופ' גליה רהב תובעת מתנגדת חיסוני קורונה שכתבה: "לשרוף אותה" צילום: דנה קופל

בלעדי

פרופ' גליה רהב תובעת מתנגדת חיסוני קורונה שכתבה: "לשרוף אותה"

דורשת 140 אלף שקל על לשון הרע מתושבת המרכז שכתבה ברשתות החברתיות: "כולכם פושעים מטונפים ממדרגה ראשונה. נבוא עם כולכם חשבון"

03.11.2021, 08:16 | ליטל דוברוביצקי

פרופ' גליה רהב, מנהלת היחידה למחלות זיהומיות בבית החולים שיבא ומי שהפכה בשנתיים האחרונות לאחת הדמויות הבולטות בחזית משבר הקורונה, תובעת 140 אלף שקל מאישה ממרכז הארץ בשל פרסומים בפייסבוק שמהווים לטענת רהב לשון הרע.

פרופ פרופ' גליה רהב מבית החולים שיבא | צילום: דנה קופל פרופ

במסגרת התביעה, שהוגשה באמצעות עו"ד איתן האזרחי, טוענת רהב כי ההתבטאויות "נעשו בזדון ובכוונה לפגוע בשמה הטוב ובמוניטין של פרופ' רהב". בתביעה מצוין כי ההסתדרות הרפואית בישראל תומכת בהגשתה.

פרופ' רהב טוענת בתביעתה כי הנתבעת מפעילה פרופיל פייסבוק אישי, שבו היא נוטה לפרסם תוכן מתנגד חיסונים על בסיס יומיומי. במהלך יוני 2021, נטען בתביעה, התחוור לפרופ' רהב כי הנתבעת מפרסמת בפייסבוק תכנים דיבתיים, שקריים ומסיתים על אודותיה. 

קראו עוד בכלכליסט:

"בין היתר כתבה הנתבעת בתגובה לפוסט שהתייחס לפרופ' גליה רהב ולפרופ' גילי רגב: 'לשרוף אותן בעודן בחיים'. כן כתבה פוסט, תוך צירוף תמונתה של פרופ' רהב, שבו נכתב בין היתר: 'למה ציפית בדיוק כשאת ממליצה 'לחסן' ילדים בתרכיב גנטי ניסיוני רעיל ביותר, שרחוק מלהיות בכלל חיסון, ביודעך שהולכים למות ילדים??? את תגרמי להרג של ילדים. את וכל 'הפרופסורים' הקולגות שלך מלאים בדם על ידיכם ואת עוד מעיזה להתקרבן שיש סכנה לחייך, את אמיתית?'". עוד נטען בתביעה כי בפוסט נכתב: "כולכם פושעים מטונפים ממדרגה ראשונה. נבוא עם כולכם חשבון".

עוד טענה פרופ' רהב: "תביעה זו מוגשת בלית ברירה ומתוך הבנה כי הגיע השלב בו לא ניתן להשלים עוד עם התנהלות נקמנית שיש בה כדי לפגוע קשות באחד הנכסים החשובים ביותר למערכת הבריאות שלנו - אמון המטופלים ושמה הטוב של רופאה מומחית העובדת שנים על גבי שנים במסירות אין קץ... התנהלות הנתבעת מהווה אלימות כלפי רהב ובית המשפט מתבקש בתיק זה להוקיע ולגנות אלימות ופגיעה מכול סוג כלפי מוסדות ונותני שירותים רפואיים - ובכללותם, גם פגיעה בשם הטוב, כבודם ובמוניטין של רופאים".

פרופ' רהב הוסיפה: "בחודשים האחרונים עשתה לעצמה הנתבעת מנהג לפרסם מעת לעת תוכן הנוגע למגפת הקורונה, חיסוני הקורונה ועוד, לרבות תוכן משמיץ המופנה ישירות כלפי פרופ' רהב. כלל הפרסומים הדיבתיים שפורסמו על ידי הנתבעת משוללים כל יסוד עובדתי, מדעי ומנותקים כליל מהמציאות... הפרסומים נעשו במטרה ברורה לפגוע בפרופ' רהב אך רק בשל ביצוע עבודתה המקצועית כרופאה וכעובדת בשירות המדינה בחזית המאבק במגפת הקורונה". 

טרם הוגש כתב הגנה. הנתבעת בחרה שלא להגיב בשלב זה וציינה שתגיב לאחר שתקבל את כתב התביעה כדין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות