אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למכירה: הבית של שארל דה גול בלונדון, בו התגורר אחרי שברח מהנאצים צילום: Bargets Estate Agents

למכירה: הבית של שארל דה גול בלונדון, בו התגורר אחרי שברח מהנאצים

לראשונה מזה 50 שנה מוצע "בית פורגנל", בו התגורר הנשיא הצרפתי לשעבר בשנות ה-40 עם משפחתו, כשהיה קצין בכיר בצבא, אחרי שצרפת נכבשה ע"י גרמניה. לפי הפרסומים, המחיר המבוקש עומד על כ-21 מיליון דולר

06.09.2021, 23:02 | חדשות החוץ

לראשונה מזה 50 שנה, הבית בצפון לונדון שבו התגורר נשיא צרפת לשעבר שארל דה גול לאחר שנמלט מהכיבוש הנאצי בצרפת, מוצע למכירה. 

באתר מנשיון גלובל מדווחים כי המחיר המבוקש עומד על 20.8 מיליון דולר. דה גול, קצין בכיר בצבא באותו הזמן התגורר בבית עם משפחתו בשנות ה-40 של המאה ה-20 לאחר שצרפת נכבשה על ידי גרמניה. 


קראו עוד בכלכליסט:


הבית, שנקרא בית פרוגנל (Frognal House) נרכש בהמשך על ידי כנסיית האחיות של דורותאה הקדושה, שהשתמשה בו כדי לספק מגורים לסטודנטים בינלאומיים. עם זאת, לא ברור מתי בדיוק הוא נרכש וכמה שילמה עבורו הכנסייה. 


הבית של שארל דה גול בהמפסטד, לונדון , צילום: Bargets Estate Agents הבית של שארל דה גול בהמפסטד, לונדון | צילום: Bargets Estate Agents הבית של שארל דה גול בהמפסטד, לונדון , צילום: Bargets Estate Agents


הבית שוכן בשכונה הטרנדית המפסטד ונבנה באמצע המאה ה-18. הוא הורחב לאורך השנים וכעת משתרע על גודל של 1,217 מ"ר ונמצא בשטח של 263 דונם. הוא כולל גם מאפיינים תקופתיים כמו חלונות אבנט ומרפסות מברזל. 

הנכס אמנם שימש גם כמנזר, אך בסוכנות הנדל"ן המטפלת במכירה טוענים כי יש לו את "הפוטנציאל לשמש כבית פרטי או לשפץ אותו לצרכים אחרים". עוד הוסיפו כי הם מאמינים שהבית יעורר התעניינות רבה "ממגוון רוכשים". 

דה גול, שהוביל את תנועת צרפת החופשייה במאמצים להשבת הדמוקרטיה לאחר מלחמת העולם השנייה, התגורר בבית עד שלהי 1943, אז עבר לאלג'יר וסיים את  תקופת הגלות שלו באדמת בריטניה. המעבר יצא לפועל בעקבות מערכת היחסים המתוחה שניהל עם וינסטון צ'רצ'יל. לפי הסיפורים, אשתו של דה גול, איבון, גידלה תרנגולות בחצר כדי שיהיו לבנותיה הצעירות ביצים לאכול. 


הבית, צילום: Bargets Estate Agents הבית | צילום: Bargets Estate Agents הבית, צילום: Bargets Estate Agentsבתוך הבית, צילום: Bargets Estate Agents בתוך הבית | צילום: Bargets Estate Agents בתוך הבית, צילום: Bargets Estate Agents
כניסה לבית, צילום: Bargets Estate Agents כניסה לבית | צילום: Bargets Estate Agents כניסה לבית, צילום: Bargets Estate Agentsמבט מבחוץ, צילום: Bargets Estate Agents מבט מבחוץ | צילום: Bargets Estate Agents מבט מבחוץ, צילום: Bargets Estate Agentsהשלט על דה גול, צילום: Bargets Estate Agents השלט על דה גול | צילום: Bargets Estate Agents השלט על דה גול, צילום: Bargets Estate Agents


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות