אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אקזיט סייבר: סיסקו רוכשת את לייטספין ב-250-200 מיליון דולר מימין ולאדי סנדלר ו אור אזרזר מייסדים משותפים לייטספין | צילום: Lightspin

בלעדי

אקזיט סייבר: סיסקו רוכשת את לייטספין ב-250-200 מיליון דולר

ענקית הטכנולוגיה האמריקאית נמצאת במו"מ מתקדם מול חברת הסייבר הישראלית שגייסה עד כה 25 מיליון דולר. לייטספין צפויה להיות החברה ה-18 שסיסקו רוכשת בישראל. עובדי החברה שהקימו ולדי סנדלר ואור אזרזר ב-2020 יצטרפו לסיסקו

29.03.2023, 14:15 | מאיר אורבך

ענקית הטכנולוגיה האמריקאית סיסקו במשא ומתן מתקדם לרכישת חברת הסייבר לייטספין (Lightspin) כך נודע לכלכליסט. שווי העסקה על פי הערכות יעמוד על 200 עד 250 מיליון דולר. עד כה גייסה החברה הישראלית כ-25 מיליון דולר בין היתר מ-IBM, Dell Technologies Capital ו-Ibex Investors. החברה מעסיקה מעל ל-50 עובדים שיצטרפו לסיסקו. הפתרון של החברה מתחרה בחברות הענן הישראליות דוגמת וויז ואורקה וכן פאלו אלטו נטוורקס.

לייטספין הוקמה ב-2020 על ידי ולדי סנדלר ואור אזרזר, שניהם "האקרים לבנים" בעברם ובעלי ניסיון רחב באבטחת ענן. העסקה מגלמת החזר משמעותי לכל משקיעי החברה כולל IBM שהצטרפה למשקיעי החברה לאחר הגיוס האחרון. לקוחותיה הם Imperva, Berlitz, GenesisTrading, Next Insurance ועוד.

סיסקו נסחרת כיום בשווי שוק של כ-206 מיליארד דולר ומעסיקה יותר מ--80 אלף איש בכל העולם. סיסקו ישראל מעסיקה היום 800 עובדים ב-6 אתרי פיתוח ומאחוריה רשימה של 17 רכישות של חברות בישראל בהיקף השקעה כולל של 7.2 מיליארד דולר, מאז ההקמה לפני כ-25 שנים.

רק בשנתיים האחרונות ביצעה סיסקו העולמית רכישה של ארבע חברות ישראליות מכמה תחומים שונים: אפסגון, שפיתחה מערכות שמספקות נראות מלאה של הפעילות בסביבה מרובת עננים, סדונה, שפיתחה קונטרולר מרכזי שמחבר בין עולמות האופטיקה לעולמות IP לניהול ממקום אחד ולחיסכון תפעולי, את פורטשיפט (Portshift) שמספקת פיתרון להגנה על התעבורה בענן, ואת חברת הסייבר הישראלי לייטספין בכ-250 מיליון דולר.

המוצר שמפתחת לייטספין סורק את סביבות ענן ו-Kubernetes של הלקוח, מוצא בעיות אבטחה מסוגים שונים, מבצע חיפוש של מסלולי תקיפה ותיעדוף שלהם, ומציע פתרונות לתקנם. הודות לכך, צוותי הענן והאבטחה יכולים לטפל בסיכונים במאמץ מופחת על ידי זיהוי יזום ואוטומטי של כל הפגיעות, תעדוף חכם של הבעיות הקריטיות ביותר ותיקון קל ומהיר.

תגיות