אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בדילוג למתחרה: מנכ"ל פומה צפוי לעבור לאדידס ביורן גולדן, מנכ"ל פומה | צילום: גטי אימג'ס

בדילוג למתחרה: מנכ"ל פומה צפוי לעבור לאדידס

לפי דיווח ברויטרס, ביורן גולדן פורש בסוף השנה מענקית ציוד הספורט הגרמנית לטובת המתחרה הקשה; אם המהלך ייצא לפועל, הוא לא יוכל להתחיל בתפקיד באופן מיידי בשל הגבלות הצינון, וסמנכ"ל הכספים של אדידס ישמש כמנכ"ל זמני; מניית אדידס זינקה ב-20% בעקבות הדיווח

05.11.2022, 10:58 | חדשות חוץ

מנכ"ל פומה, ביורן גולדן (Bjorn Gulden), פורש מהחברה הגרמנית בסוף השנה ויעבור לנהל את היריבה אדידס, כך לפי דיווח בסוכנות הידיעות רויטרס.

יצרנית בגדי הספורט דיווחה אתמול (ו') כי מינתה את סמנכ"ל המסחר ארני פרוינדט ( Arne Freundt) למנכ"ל החדש. הוא ייכנס לתפקיד ב-1 בינואר, זאת לאחר שגולדן החליט לא לחדש את החוזה שלו המסתיים בסוף השנה. פרוינדט עובד בפומה כבר למעלה מעשור, והחוזה שלו יהיה לארבע שנים.

במקביל, אדידס אישרה אתמול כי היא מנהלת מגעים עם גולדן למינויו כמחליף של המנכ"ל הנוכחי קספר רורסטד (Kasper Rorsted). באדידס מחפשים מאז אוגוסט מחליף לרורסטד, שמתכנן לפרוש ב-2023.

לפי הדיווחים בגרמניה, גולדן לא יכול לעבור ישירות לאדידס בשל סעיף אי תחרות בחוזה שלו עם פומה, כך שסמנכ"ל הכספים הארם אוהלמאייר (Harm Ohlmeyer) ישמש כמנכ"ל זמני בתקופת הצינון.

מניית אדידס זינקה ב-20% בבורסת פרנקפורט לאחר הפרסום - לרמה של 56.5 יורו. "לגולדן מוניטין טובים מאוד כמנכ"ל פומה והיה בעל תפקיד מרכזי בשיפור החברה", הגיב האנליסט סדריק לקאסבל מחברת סטיפל. לדבריו, גולדן יסייע לחזק את המומנטום הנוכחי במותג.

עם זאת, המצב באדידס לא מזהיר. בחודש שעבר הורידה החברה את תחזית הרווח לשנה, בשל ירידה לטענתה בביקושים בסין והוצאות חד פעמיות הקשורות להפסקת הפעילות ברוסיה. אדידס גם סיימה בחודש שעבר את השותפות עם קניה ווסט בעקבות האמירות האנטישמיות שפרסם, מהלך שעלול לעלות לה כ-250 מיליון יורו השנה.תגיות