אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הזהב השחור עקף את נאסד"ק: אפל כבר לא החברה בעלת השווי הגדול בעולם צילום: שאטרסטוק, רויטרס

הזהב השחור עקף את נאסד"ק: אפל כבר לא החברה בעלת השווי הגדול בעולם

חברת הנפט הסעודית ארמקו עקפה את אפל ברקע הזינוק במחירים, והיא כעת בעלת שווי השוק הגדול בעולם - 2.43 טריליון דולר; אפל ירדה לשווי של 2.37 טריליון דולר - מאז השיא בינואר צללה המניה כמעט ב-20%; מנגד, ארמקו ניתרה ב-27% מתחילת השנה

12.05.2022, 07:53 | נועם לנדמן

כבר לא החברה בעלת השווי הגדול בעולם: הנפילה של אפל אמש בוול סטריט ב-5.2% (נאסד"ק נחתך ב-3.2%) הורידה את התפוח הגדול למקום השני, ואת מקומה תפסה חברת הנפט הסעודית ארמקו, ששווה עתה 2.43 טריליון דולר. אפל ירדה לשווי של 2.37 טריליון דולר.


קראו עוד בכלכליסט:


אפל עקפה את ארמקו בשווי שוק ב-2020, והפכה לחברה בעלת השווי הגדול בעולם מאז. אך השנה מחירי הנפט בעולם ועמן גם המניות בסקטור נוסקים, בין היתר גם על חשבון מניות הטכנולוגיה הגדולות שרושמות השנה מגמה הפוכה.


טים קוק, מנכ"ל אפל, המניה צללה כמעט ב-20% מאז השיא בינואר, צילום: שאטרסטוק, רויטרס טים קוק, מנכ"ל אפל, המניה צללה כמעט ב-20% מאז השיא בינואר | צילום: שאטרסטוק, רויטרס טים קוק, מנכ"ל אפל, המניה צללה כמעט ב-20% מאז השיא בינואר, צילום: שאטרסטוק, רויטרס


ברקע, שינויים בשוק בשל שיבושים בשרשרת האספקה העולמית (קורונה עדיין, מלחמה באירופה) והעלאות ריבית בבנקים המרכזיים בשל שיא אינפלציוני של עשרות שנים בכלכלות המובילות בעולם.

על כן המשקיעים לוקחים צעד אחורה ממניות הטכנולוגיה המנופחות בשוויין בעיני רבים, ופונות לאלטרנטיבות, או לחופי מבטחים בדמות הדולר, הזהב וגם הנפט שמתייקר בשל הסביבה הכלכלית המשתנה.

מניית אפל נפלה כמעט ב-20% מאז השיא שרשמה ב-4 לינואר השנה – שווי המניה עמד אז על 182.94 דולר. נכון לנעילה אמש שוויה 146.5 דולר.

מנגד, מניית חברת הנפט הסעודית ארמקו מנתרת בבורסה המקומית ב-27% מתחילת 2022. במרץ אף דיווחה כי הזינוק במחירים בעולם הכפיל את הרווח השנתי שלה ב-2021 לעומת 2020.


מתקן של חברת הנפט הסעודית ארמקו, צילום: רויטרס מתקן של חברת הנפט הסעודית ארמקו | צילום: רויטרס מתקן של חברת הנפט הסעודית ארמקו, צילום: רויטרס


בדו"חות האחרונים שפרסמה אפל (לפני שבועיים) הזהירה החברה שצפויים כמה אתגרים ברבעון הנוכחי, השני, ובהם בעיות אספקה הקשורות למגפת הקורונה, שעלולות לפגוע במכירות בהיקף של 8-4 מיליארד דולר.

החברה גם הזהירה כי סגרי הקורונה בסין עלולים לפגוע בביקוש למוצריה במדינה. המנכ"ל טים קוק הוסיף כי אפל "אינה חסינה" מפני בעיות בשרשרת האספקה.שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות