אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"עסקת מגדל WE של מאוחדת - אקט נהנתני ומנותק של בכירי הקופה" יובל חן

"עסקת מגדל WE של מאוחדת - אקט נהנתני ומנותק של בכירי הקופה"

עמותת "נציג הציבור" הגישה בקשה למשרד הבריאות, מבקר המדינה ומשרד האוצר על מנת שאלה יפתחו בחקירה נגד כוונת הקופה להשלים עסקת משרדים בת"א בתמורה ל-290 מיליון שקל; כמו כן הגישה לבית המשפט בקשה לעיון במסמכי התביעה שבין חברת וייסברג לקופת החולים, פתאל וסוויצ' אפ

22.08.2021, 10:55 | דותן לוי


עמותת נציגי הציבור דורשת בדיקה מעמיקה של העסקה בה רכשה קופת חולים מאוחדת בניין משרדים - זאת בהמשך לחשיפת "כלכליסט". כמו כן פנתה לבית המשפט המחוזי בת"א בבקשה לעיין במסמכי התיק המשפטי שבין חברת וייסברג למאוחדת, פתאל וסוויצ' אפ. העמותה פנתה בדחיפות גם לאגף לפיקוח על קופות החולים ושירותי הבריאות, למבקר המדינה ולמשרד האוצר בשל מה שהיא מכנה "שימוש לא ראוי בכספיה". 


קראו עוד בכלכליסט:


התיק המשפטי מתייחס למאבק שניהלה מאוחדת לאכיפת הסכם שנחתם בינה לבין וייסברג לרכישת בניין WE בן ה־11 קומות ברחוב מנחם בגין בת"א. מדובר בעתירה שהגישה מאוחדת, שביקשה למנוע מבעלי הבניין להשכיר אותו לרשת המלונות של פתאל. בית המשפט פסק לטובת מאוחדת, אך קבע כי הרכישה תתבצע בהתאם להצעה המקורית של חברת וייסברג, שהיא גבוהה ב־50 מיליון שקל מהסכום המקורי שאישר הדירקטוריון, שאתמול אישר גם את התוספת.

במכתב שהעבירה העמותה באמצעות עו"ד עדו קוסובר ועו"ד רועי סלוקי למשרד הבריאות נכתב, כי המחיר (25 אלף שקל למ"ר) שמתכוונת לשלם הקופה עבור רכישת קומות במגדל משרדים בת"א, שהנו "מחיר חסר תקדים ומופקע" לטענתה ובמיוחד לנוכח הגרעון של הקופה ובעודנו מצויים בלב משבר הקורונה על השלכותיו הבריאותיות והכלכליות.   


 במכתב מסבירים אנשי העמותה, כי קופ"ח מאוחדת היא גוף מבוקר שעליו לפעול אך ורק בהתאם לטובת חברי הקופה, וזאת "בחסכון ביעילות ובטוהר המידות". בעמותה נתנו כדוגמה את המהלך של הבנקים וחברות הביטוח, שני גופים עתירי ממון שמבצעים בשנים האחרונות מהלכי התייעלות וצמצום ומעבירים חלקים משמעותיים ממטות ההנהלה למיקומים גיאוגרפיים פחות יקרים.  

מנכ"לית קופת חולים מאוחדת, סיגל רגב רוזנברג, צילום: דנה קופל מנכ"לית קופת חולים מאוחדת, סיגל רגב רוזנברג | צילום: דנה קופל מנכ"לית קופת חולים מאוחדת, סיגל רגב רוזנברג, צילום: דנה קופל

לאחרונה התקבל פסק דין של השופטת יהודית שבח מבית המשפט המחוזי בת"א המאפשר לקופת חולים מאוחדת לרכוש חלק מבניין משרדים ברחוב מנחם בגין בת"א אשר נמצא בבעלות חברת וייסברג. בעתירה שהגישה מאוחדת היא ביקשה למנוע מבעלי הבניין למכור אותו לרשת המלונות של פתאל אשר עמה ניהלו הבעלים של הבניין מו"מ מקביל ולמכור לה חלק קטן יותר של הבניין. לצורך הרכישה תידרש מאוחדת לגייס כ-50 מיליון שקל נוספים ל-240 מיליון שקל שכבר אושרו לה. 

מקופת חולים מאוחדת נמסר בתגובה: הקופה שוכרת כיום משרדים בתל אביב, בדומה ליתר קופות החולים. עלות השכירות התייקרה לאורך השנים ולכן יצאנו למכרז שבסופו הוחלט על בניין שנמצא במיקום אסטרטגי על צירי תנועה מרכזיים ובסמוך לתחבורה ציבורית. החזר ההלוואה דומה לתשלום דמי השכירות הנוכחיים, רק שכעבור מספר שנים הבניין יעבור לבעלותינו. הכדאיות הכלכלית של השארת מטה הקופה בתל אביב נבחנה לעומק והוכחה מעבר לכל ספק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות