אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פתאל רוכשת את חלקה של נכסים ובניין בבית אבגד ברמת גן ב־100 מיליון שקל צילום: עמית שעל

בלעדי

פתאל רוכשת את חלקה של נכסים ובניין בבית אבגד ברמת גן ב־100 מיליון שקל

חברת האחזקות תרכוש באמצעות שתי חברות חללי העבודה המשותפים שלה 7 מתוך 17 הקומות בבניין בשטח כולל של 6,200 מ"ר. נכסים ובניין העמידה על המדף גם את בית נכסים בתל אביב

19.10.2021, 06:00 | גולן חזני

דוד פתאל מרחיב את פעילות חללי המשרדים: ל"כלכליסט" נודע כי נכסים ובניין שבשליטת (63.18%) דסק"ש הגיעה להבנות עם חברת המלונות פתאל אחזקות הציבורית, שלפיהן האחרונה תרכוש ממנה את השטח שלה בבית אבגד ברמת גן בתמורה לכ־100 מיליון שקל.


קראו עוד בכלכליסט:


נכסים ובניין מחזיקה ב־7 מתוך 17 הקומות בבניין. כמו כן, היא מחזיקה בשטחים בקומת הקרקע. בסה"כ מדובר על שטח בהיקף של 6,200 מ"ר, וכן 100 חניות תת־קרקעיות.


דוד פתאל בעלים של רשת מלונות פתאל, צילום: עמית שעל דוד פתאל בעלים של רשת מלונות פתאל | צילום: עמית שעל דוד פתאל בעלים של רשת מלונות פתאל, צילום: עמית שעל


פתאל, שבשליטת דוד פתאל ובניהולו, רוכשת את השטח באמצעות חברות חללי העבודה המשותפים שלה — Rooms ו־Switch־up — שהמנכ"לים שלה, יוני פורת ותום קדוש, הובילו את העסקה מטעם פתאל. החברה הראשונה עוסקת בחללי עבודה, אותם היא משכירה לכל דורש, גם לטווח קצר. החברה השנייה משכירה שטחים שלמים לחברות הייטק. למעשה, כבר כיום חצי מהקומות שפתאל רוכשת בבית אבגד מושכרות לחברות הייטק. בשנה וחצי שחלפה מאז פרוץ הקורונה, שתי החברות בנו פורטפוליו של חללי עבודה ומשרדים בשטח כולל של 120 אלף מ"ר בתל אביב.

נכסים ובניין מוכרת את השטח במסגרת מדיניות המימושים שלה, אותה מוביל המנכ"ל דורון כהן, שמכהן גם כמנכ"ל של החברה־האם. מטרת המדיניות של החברה היא לצבור מזומנים. אלו אמורים לשמש אותה על מנת לרכוש את חלקו של אהרון פרנקל בחברת הנדל"ן גב־ים (32.7%) ובכך להביא את קרב השליטה שלה על החברה מולו לסיום, מה שיהפוך אותה לבעלת הבית היחידה באחת מחברות הנדל"ן הגדולות בארץ.

כפי שנחשף ב"כלכליסט" בשבוע שעבר, נכסים ובניין — שמחזיקה כיום ב־44.5% ממניות גב ים ‑ מקיימת מגעים מתקדמים לרכישת המניות של פרנקל בחברה. בין הצדדים התקיימו כבר מספר פגישות. במגעים מייצג כהן את נכסים ובניין, בעוד פרנקל מיוצג על ידי מקורבו אילן גיפמן, שגם מכהן כדירקטור מטעמו בגב־ים.

הפיכת נכסים ובניין לבעלת השליטה בגב־ים אמורה להתרחש בכמה שלבים. השלב הראשון יכלול פרסום הצעת רכש מצד נכסים ובניין ל־5% ממניות גב־ים, שבמסגרתה גם פרנקל ימכור מניות לנכסים ובניין, ולאחר מכן החברה תרכוש את יתרת האחזקות של פרנקל. הצעת הרכש היא צעד מחויב המציאות, משום שהעסקה מול פרנקל תביא את נכסים ובניין לאחזקה של יותר מ־45% בגב־ים, מה שמחייב הגשת הצעת רכש.

עם זאת, בנכסים ובניין נערכים לאפשרות שההסדר עם פרנקל לא יצא לפועל, ומצטיידים במזומנים גם על מנת שיוכלו להוציא לפועל הצעת רכש נרחבת, במטרה לבסס שליטה בחברה.

לפיכך, זהו אינו הנכס היחיד שנכסים ובניין רוצה למכור במסגרת מדיניות המימוש שלה. ל"כלכליסט" נודע כי לאחרונה החברה הוציאה לשוק גם את בית נכסים, בפינת הרחובות המסגר והמלאכה בתל אביב. 

מדובר על נכס שיושב על קרקע פרטית בשטח של 4,000 מ"ר, שעליה מבנה בן שני אגפים: אגף מזרחי בן שלוש קומות ואגף מערבי בן חמש קומות. השטח הבנוי הכולל הוא 8,500 מ"ר ויש למבנה 170 מקומות חנייה תת־קרקעיים. לפי ההערכות בשוק, שווי הנכס בעסקת מכירה יכול להגיע ל־200 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות