אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההצבעה על אקספון נדחתה לחמישי כדי לאפשר לרוכשים הפוטנציאליים לגייס ערבויות צילום: ניר עמוס

ההצבעה על אקספון נדחתה לחמישי כדי לאפשר לרוכשים הפוטנציאליים לגייס ערבויות

המנהל המיוחד שמונה לחברת מרתון 018, החברה האחות של אקספון, קיבל את ההחלטה בתום אסיפת הנושים שהתקיימה היום; בינתיים, גולן שיפרה את הצעתה למרתון ב-5 מיליון שקל לכ-65 מיליון שקל

22.08.2021, 20:05 | רועי ברגמן


עו״ד עמית לדרמן, המנהל המיוחד שמונה לחברת מרתון 018, החברה האחות של אקספון המפעילה את מותג we4G בסלולר, החליט לדחות ליום חמישי את הצבעת נושי החברה על ההצעות לרכישתה וזאת על מנת שהמציעות יוכלו לתקן את הצעותיהן כך שיכללו גם ערבויות. זאת בתום אסיפת הנושים שקיים אחר הצהריים.


קראו עוד בכלכליסט:נכון להיום עומדות על השולחן שלוש הצעות לרכישת מרתון שהיתה בשליטת איש העסקים חזי בצלאל. הראשונה ניתנה על ידי חברת וויידלי מובייל של איש העסקים שמעיה רייכמן בגובה של 330 מיליון שקל שכוללת גם את פעילות אקספון בשוק האינטרנט והשיחות הבינלאומיות; השנייה - של קבוצת משקיעים בראשות איציק בן אליעזר, המנכ״ל לשעבר של אקספון; והשלישית - מצד גולן טלקום, החברה הבת של סלקום. נכון להיום רק גולן העמידה ערבויות לטובת רכישת הפעילות של מרתון והמנהל המיוחד נתן לשתי המתחרות הנוספות זמן להמציא ערבויות לעסקה.

עוד ביקש המנהל המיוחד כי וויידלי מובייל תבטל סעיף בהצעה שהגישה שלפיו היא תוכל לבטל את העסקה כולה, וכן דרש מבן אליעזר לחשוף מי המשקיעים שעומדים מאחורי הקבוצה שאותה הוא מוביל.

היום בבוקר דיווחה סלקום כי גולן שיפרה את הצעתה למרתון ב-5 מיליון שקל לכ-65 מיליון שקל כולל מתן ערבויות לנושי החברה האחרים. גם הצעת גולן וגם הצעת בן אליעזר אינן כוללות החזר של הלוואות הבעלים שהעמיד למרתון חזי בצלאל בכ-200 מיליון שקל. הצעת וויידלי, שאותה הביא בצלאל עצמו עם הגשת הבקשה להגנה מפני נושים, כוללת פירעון מלא של החובות כלפיו. 


עו"ד עמית לדרמן, צילום: ניר עמוס עו"ד עמית לדרמן | צילום: ניר עמוס עו"ד עמית לדרמן, צילום: ניר עמוס

במקביל בסוף השבוע פנתה חברת HOT למנהל המיוחד והגישה הצעה לרכישת פעילות האינטרנט והשיחות הבינלאומיות של אקספון, שנחשבת לרווחית. חברת פרטנר שהביעה עניין בהגשת הצעה למרתון מצידה, טרם העבירה הצעה רשמית, כך שהיא לא תועמד להצבעת הנושים אלא אם תוגש בימים הקרובים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות