אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עיכוב הליכים לחברת הקנאביס תראפין: "נקלעה לקשיים בין השאר בשל המלחמה" קנאביס | צילום: אתר החברה

עיכוב הליכים לחברת הקנאביס תראפין: "נקלעה לקשיים בין השאר בשל המלחמה"

החברה מקיבוץ רמות מנשה צברה חובות של 13.4 מיליון שקל; בית המשפט מינה את עו"ד סימון קידר למנהל ההסדר

16.11.2023, 19:05 | ליטל דוברוביצקי

בית המשפט המחוזי בנצרת הוציא היום צו עיכוב הליכים ומינה מנהל הסדר לחברת הקנאביס הרפואי תראפין וחברת תראפין חקלאות. השופט ערפאת טאהא מינה למנהל ההסדר את עו"ד ורו"ח סימון קידר.

שתי החברות שנוסדו ב-2017, פועלות ממבנה תעשייה בתחומי קיבוץ רמות מנשה ועוסקות בריבוי וגידול קנביס רפואי. במסגרת הבקשה שהגישו החברות באמצעות עוה"ד איתי פריימן ורועי ספיבק ממשרד פריימן ספביק ושות' הן טענו כי "הן השקעות משמעותיות שביצעו החברות להקמת מתחם גידול נוסף, הן הטלטלות, התחרות וירידות השווי המשמעותיות שחווה שוק גידול הקנביס הרפואי והן אירועי מלחמת חרבות ברזל - הובילו לכך שהחברות צברו התחייבויות משמעותיות, אינן מצליחות עוד לגייס מימון או השקעה שדרושים לעמידה בהוצאות שוטפות והחזר ההתחייבויות והאשראי שקיבלו".

עוד טוענות החברות כי הן הוקמו במיזם לשיתוף פעולה לפיתוח, השבחה וגידול של קנביס למטרות רפואיות. מהבקשה עולה כי החברות מעסיקות 13 עובדים והחובות עומדים על כ-13.4 מיליון שקל.

החברות ציינו במסגרת הבקשה כי קיים קושי לגייס השקעה לשם מימון פעילותן השוטפת במיוחד בימים אלה, לנוכח המצב הביטחוני ובשים לב גם שחלק מהמשקיעים הם זרים.

בית המשפט המחוזי בנצרת הוציא היום כאמור צו עיכוב הליכים לחברות למשך 90 יום ומינה מנהל הסדר. השופט קבע כי סמכויות מנהל ההסדר יורחבו באופן שהוא יכול לבחון ולחקור את נסיבות ההסתבכות הכלכלית של החברות.


תגיות