אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן הגשמה תשוקם: ביהמ"ש הפסיק את הליכי הפירוק אבי כץ וחנן שמש, מייסדי קרן הגשמה

פרסום ראשון

קרן הגשמה תשוקם: ביהמ"ש הפסיק את הליכי הפירוק

בית המשפט נעתר בכך לבקשת נאמני קרן הנדל"ן; נגד הגשמה תלויות ועומדות כ-40 תביעות בגין השקעות שלא צלחו ותובענה ייצוגית

06.07.2023, 21:08 | ליטל דוברוביצקי

מפירוק לשיקום: בית המשפט המחוזי מרכז נעתר היום (יום חמישי) לבקשת נאמני קרן הגשמה והורה על הפעלת קרן הגשמה וחברות בקבוצה לצורך שיקומן. השופטת עירית וינברג-נוטוביץ קבעה כי "לאור נימוקי הבקשה והסכמת הממונה, אני מורה על הפעלת החברות לצורך שיקומן".

לפני כשבוע וחצי בית המשפט המחוזי מרכז הוציא צו לפירוק קרן הגשמה ומינה שני נאמנים. לאחר שמונו, ביקשו הנאמנים מבית המשפט לעשות מעבר מפירוק לשיקום. הנאמנים, עו"ד ניצה פוזנר ורו"ח גבריאל טרבלסי ביקשו מהשופטת להורות על הפעלת החברות לשם שיקומן, תוך הפסקת הליכי הפירוק. הנאמנים ציינו את תגובת הממונה על חדלות פירעון שהוגשה לפני כשבוע וחצי באמצעות עו"ד אילון בריל במסגרתה נטען כי "ברור שבהמשך הדרך, לאחר מינוי נאמן ובדיקת מצב החברות, היתכנותה הכלכלית של ההפעלה וגיוס מקור מימוני, ניתן יהיה לשקול בחיוב מעבר להליכי שיקום כלכלי".

הנאמנים ציינו כי נמצא גורם פרטי המוכן להעמיד מסגרת אשראי לחברות בסכום מרבי של 500 אלף שקל בכל עת. לדבריהם, "לאור הבחינה הראשונית וככל שבית המשפט יורה על קבלת אשראי חדש במעמד הוצאות הליך, סבורים הנאמנים כי ברוח המלצת הממונה, נכון יהיה גם להורות על הפסקת הליכי הפירוק והעברת החברות להפעלה לשם שיקומן הכלכלי. הנאמנים סבורים שהותרת החברות תחת צו פירוק, תביא לקיצן ותסתום את הגולל על היתכנות להשאת תמורה לנושים".

קרן הגשמה עוסקת בניהול השקעות בנדל"ן בחו"ל עבור קבוצות משקיעים. במסגרת הבקשה שהגישה הקרן טענה כי לאורך שנות פעילותה היא ניהלה עבור קבוצות המשקיעים כ-245 פרויקטים (מעל 300 השקעות) בישראל, ארה"ב, אנגליה, קנדה, גרמניה, הולנד ועוד. נטען כי ההון שהושקע על ידי המשקעים לאורך השנים עומד על למעלה מ-3 מיליארד שקל ושווים המוערך של פרויקטים אלו עולה על 13.5 מיליארד שקל. הקרן טענה באמצעות עו"ד שלום גולדבלט כי אין לה נושים.

לפני כמה שנים המייסדים אבי כץ וחנן שמש נפרדו מהשליטה בהגשמה, וכיום בעלי השליטה, באמצעות בסד אחזקות, הם בין השאר איש העסקים האמריקאי יוג'ין מנדלוביץ ואליהו קנפלר. נגד החברה תלויות ועומדות כ-40 תביעות כספיות בגין השקעות שלא צלחו ותובענה ייצוגית.
תגיות